MAXtv Prva liga, 5. kolo, 10.08.2013, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj ulici, gledatelja: 2.000
Suci: Igor Pristovnik, Modrić, Vrabec (svi Zagreb)
Hrvatski dragovoljac
Jan Doležal 66'
1:1(0:0) Dinamo
El Arbi Hillel Soudani 65'
Dinamo

Hrabri Dragovoljci zasluženo uzeli bod Dinamu, Doležal brzinski "poništio" gol Soudanija

Damir Žbulj • subota, 10.08.2013.

Iako sigurno iznenađujuće, prema prikazanoj igri na travnjaku u Kranjčevićevoj ulici Hrvatski dragovoljac zasluženo je uzeo bod favoriziranom Dinamu. Modri su do prednosti došli preko Soudanija sredinom nastavka, no, brzinski je rezultat na 1:1 poravnao Jan Doležal, kako je i završila utakmica...

Ilija Sivonjić
55'
8
Krešo Ljubičić
68'
24
Mislav Komorski
75'
Krešimir Ganjto
55
(do 71')
28
(do 46')
Krunoslav Jurčić

U prošlom kolu Crni su poraženi na Poljudu, a kao epilog je izostanak Jazvića, koji je zaradio kaznu zbog nepoštivanja klupske discipline i izvođenja penala kojeg nije trebao niti pucati. Vratili su se u početni sastav opravljeni izuzetno korisni lijevi bek Tomić, u prošlom kolu kartonirani Brtan, a mjesto u napadu je umjesto Sivonjića zauzeo mladi Jan Doležal.

Dinamo je proteklog tjedna imao dvostruki program, prvo je u prvenstvu svladao Split da bi nakon toga u Moldaviji suvereno potvrdio prolazak u play-off fazu kvalifikacija za Ligu prvaka. Kruno Jurčić malo je promiješao karte pa je tako po prvi put priliku među vratnicama dobio i Poljak Sandomierski.

Zaigrao je i Ruben Lima, priliku je od prve minute dobio i Ante Rukavina, u srcu vezne linije našao se Halilović, no, pomalo je neobjašnjiva odluka da Kruno Jurčić na ovoj utakmici ne poštedi El Soudanija, koji se sigurno istrošio kod Šerifa, a tek je izašao iz vjerskog posta, odnosno strogog režima prehrane.

Kako od prvog kola i najavljuje, trener Krešimir Ganjto nije odstupio od igre, nije Dinamu prepustio dominaciju, zaigrali su Crni hrabro te su kroz kombinatoriku i dodavanja pokušali ugroziti Dinamova vrata. U prvom dijelu to im je u nekoliko navrata i uspjelo.

Jurčićev sastav je od početka izgleda blijedo i anemično, makar je nekim zamjenama u odnosu na srijedu pokušao podignuti svoj kolektiv. No, nije bilo pravih proboja po bokovima, a jednu jedinu pravu priliku nije iskoristio Rukavina u 17. minuti dvoboja.

Kiksala je obrana Crnih, u prostor se prema kapetanu Čoviću sjurio napadač aktualnih prvaka, no, udarac je otišao pored gola.

Opasno je pred golom dragovoljaca bilo jedino kada su si sami kreirali probleme, poput Gregova, što nije iskoristio Ademi, dok u prvom dijelu još treba istaknuti jednu odličnu akciju domaćih. Jan Doležal 'preveslao' je iskusnog kapetana Šimunića, no, povratnu loptu s ruba kaznenog prostora Jakšinić je poslao preko grede.

Odmah je početkom nastavka iz igre Jurčić izvadio neprimjetnog Halilovića, ušao je Husejinović, no, nije se puno toga promijenilo na travnjaku. Dragovoljci nisu odustali od svoje igre i Dinamo jednostavno nije imao ideje kako do vrata Čovića.

Izlazak Šimunovića zbog ozljede glave donio je jednu pozitivnu i jednu negativnu stvar. Ušao je Pamić, koji je u 65. minuti asistirao za pogodak El Soudanija, no, odmah u idućem napadu Dragovoljac je stigao do poravnanja. Sare se nije snašao na poziciji stopera koju je po nalogu trenera morao odigrati u završnici utakmice, iskoristio je to Jan Doležal i brzinski na ubačaj Kluka izjednačio rezultat na 1:1.

Za završnih 15-ak minuta prof. Ganjto odlučio je zatvoriti utakmicu, uveo je i Komorskog, što se pokazalo uspješnim. Dragovoljci su uspjeli sačuvati svoju mrežu, opasnu je priliku za pobjedu propustio Fernandes u završnici, ali je do kraja dvoboja iznenađujuće, ali apsolutno zasluženo ostalo neodlučeno.