Ivana Strahija • nedjelja, 11.08.2013.

Nakon podulje ozljede i selidbe iz Dortmunda u München, Mario Götze se vratio u najboljem svjetlu, postigavši dva od četiri Bayernova pogotka u prijateljskoj utakmici protiv mađarskog prvaka Györia.

Bayern je protiv Györia od prve minute zavladao travnjakom i na muke stavio mađarskog golmana Lubosa Kamenara. No, ni mađarski prvaci nisu bili bezopasni, a Bayernov je čuvar mreže bio na ispitu u 11. i u 23. minuti kod pokušaja Nemanje Andrića i Mihaia Nicoreca.

Iako se činilo da će Nijemci zabiti prvi gol, Mađari su se snašli bolje nakon jednog kornera Bayerna i okrenuli kontranapad te Leandro Martinez malo unutar njemačkog kaznenog prostora poslao neobranjivu loptu.

Na odmor Bayern ide sa zaostatkom, no u 58. minuti Xherdan Shaqiri izjednačuje na 1:1. U 60. minuti u igru ulazi Mario Götze, koji je tri mjeseca proveo van travnjaka zbog ozljede, a za prvi mu pogodak treba svega tri minute.

S 1:2 Bayern i dalje juriša, a Shaquiri opet pogađa na pravo mjesto u 71. minuti, dok se za konačnih 4:1 pobrinuo mladi Götze na isteku utakmice. "Rezultat je mogao biti i viši. Iako je utakmica bila prijateljska, za mene je bila sasvim posebna", rekao je 21-godišnjak kasnije.

U sastavu Bayerna u susretu humanitarne prirode u organizaciji Bayernova partnera Audija nije bilo Marija Mandžukića, koji je manje od 48 sati ranije sudjelovao u prvenstvenoj pobjedi Bavaraca nad Borussijom iz Mönchengladbacha.