Pobjede za Federera i Ferrera u Cincinnatiju, razočarao Kei Nishikori

Branimir Korać • srijeda, 14.08.2013.

Odigrani su svi susreti prvog te je krenulo s odigravanjem drugo kolo na muškom turniru u Cincinnatiju. Od neočekivanih rezultata bilježi se poraz Keija Nishikorija protiv Feliciana Lopeza, a glavne zvijezde dana Roger Federer i David Ferrer upisale su pobjede...

Kei Nishikori razočarano je napustio turnir u Cincinnatiju porazom od Feliciana Lopeza u dva seta. Lopez je prvi set riješio s jednim breakom, u drugom je propustio servis za meč kod 5:4, ali je u 13. igri od 4:1 napravio seriju čak 6:0 i izbacio Japanca iz turnir.

Zato problema nije imao Tommy Haas koji je rutinski odradio posao protiv Kevina Andersona Haas je bio bolji od početka meča, nije dozvolio Andersonu u cijelom meču nijednu break loptu i na kraju je glatko slavio.

U dvoboju nenositelja posebno zanimljivo bilo je u susretu Mihaila Južnog i Ernestsa Gulbisa u kojem je Južni bio bolji u dva seta. Break u završnici prvog seta i na početku drugog bili su dovoljni za pobjedu protiv Latvijca koji nije odigrao svoj najbolji meč.

Do očekivane pobjede stigao je Stanislas Wawrinka s vrlo dobrom igrom protiv Andreasa Seppija. Seppijev servis je bio konstantno u opasnosti, Švicarac je imao čak 12 break lopti dok je s druge strane Wawrinka na svojem servisu bio bez većih problema.

Dalje je prošao i Milos Raonic koji je loše krenuo protiv Jacka Socka, ali se na vrijeme oporavio. Sock je uzeo prvi set, ali kasnije je Raonic zaigrao puno bolje i spriječio je iznenađenje.

U susretu drugog kola David Ferrer je uspio svladati mladog Amerikanca Ryana Harrisona. Nije to bio lagan meč za Ferrera koji je trebao raditi gotovo tri sata na putu do pobjede uz iskorištenu treću meč loptu. Posebno napet bio je prvi set koji je riješen u 13. igri nakon što su obojica igrača propustili niz prilika za uzimanje seta.

Nakon uzastopnih razočaravajućih poraza od Delbonisa i Brandsa, Roger Federer je dobro krenuo u drugom kolu Cincinnatija. U dva seta je nadigrao Philippa Kohlschreibera koji je imao break u drugom setu, zatim i set loptu u 13. igri, ali nije to znao iskoristiti.

U konkurenciji parova startni poraz upisao je Ivan Dodig s Marcelom Melom. Njih je svladala američka kombinacija Blake / Johnson u dva seta.