Matej Milanović • nedjelja, 18.08.2013.

Juventus je u Rimu osvojio talijanski nogometni Superkup porazivši Lazio s uvjerljivih 4:0. Tri od tih pogodaka Juventus je postigao između 52. i 56. minute.

LAZIO - JUVENTUS 0:4 (0:1)

Talijanski superkup, Stadio Olimpico, Rim

Lazio: Marchetti, Dias, Biava, Radu (od 58. Floccari), Cavanda, Lulić, Candreva, Biglia, Hernanes (od 70. Onazi), Ledesma (od 58. Ederson), Klose, Trener: Petković.

Juventus: Buffon, Bonucci, Chiellini, Barzagli (od 76. Caceres), Vidal, Lichtsteiner (od 83. Ogbonna), Asamoah, Pirlo, Marchisio (od 21. Pogba), Vučinić, Tevez, Trener: Conte.

Strijelci: 23. Pogba, 52. Chiellini, 54. Lichtsteiner, 56. Tevez

Sudac: Rocchi

Talijanska nogometna sezona počela je Superkupom, u kojem su se susreli prvak Italije, Juventus, i osvajač talijanskog Kupa, Lazio. Te dvije momčadi samo su se jednom susrele u Superkupu, 1998. u Torinu, kada je Lazio slavio s 2:1 pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Ovogodišnja utakmica igrana je na rimskom Olimpicu, čime se Superkup vratio u Italiju nakon dvije sezone igranja u Pekingu. To je ujedno bio prvi put da je domaćin bila momčad koja je osvojila Kup.

Početak susreta nije ponudio puno uzbuđenja. Jedinu ozbiljnu priliku imao je Mirko Vučinić, koji je nakon par minuta iz odlične pozicije pucao malo iznad okvira vratiju. U 21. minuti Claudio Marchisio je zbog ozljede morao napustiti teren, a ušao je Paul Pogba, koji je već par minuta kasnije doveo goste u vodstvo. Nakon slobodnog udarca, lopta se odbila u samu sredinu šesnaesterca i došla na noge Pogbe, koji je izvrsno reagirao i pogodio mrežu.

Izuzev primljenog pogotka Lazio se u prvom poluvremenu dobro držao i uglavnom je bez većih problema kontrolirao Juventusove igrače. Međutim, usprkos većem broju pokušaja u napadu, nije imao puno opasnih akcija.

Utakmica je riješena početkom nastavka, kada je Juventus briljantnom igrom i kontrama iskoristio pet minuta potpunog blackouta domaćih igrača. Od 52. do 56. minute zabili su Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner i Carlos Tevez. Nakon toga je Lazio preuzeo inicijativu u potrazi za počasnim pogotkom, no usprkos prilikama, od kojih je dvije najbolje imao Miroslav Klose, mreža se nije zatresla.

Juventus je tako osvojio šesti Superkup i izjednačio se s Milanom, koji je do sada bio najuspješnija momčad u tom natjecanju. Nakon utakmice Gianluigi Buffon je dao odgovor onima koji su kritizirali Juventus zbog igre i rezultata na američkoj turneji: "Veliki igrači i velike momčadi se vide u utakmicama koje imaju neku vrijednost, koje nose trofeje, a ne na razno raznim turnejama. Mislim da smo danas pokazali da smo velika momčad i koje su nam mogućnosti u ovoj sezoni."

Svoj komentar na utakmicu dao je i trener Lazija, Vladimir Petković: "Do drugog pogotka nisu napravili puno toga, obzirom da smo i prvi gol primili nakon našeg bespotrebnog prekršaja. Drugi pogodak smo mogli također izbjeći, bili smo prilično naivni tom prilikom. Nakon toga smo psihološki pali i Juventus je iskoristio priliku i došao do pobjede. Mislim da smo možda bili malo previše samouvjereni u pristupu utakmici. Ovo je sigurno težak poraz, težak udarac. No, možda je i bolje izgubiti jednu utakmicu na ovako ružan način, nego imati negativnu seriju, ali s prihvatljivijim rezultatima. Uvjeren sam da ćemo na pravi način reagirati na ovu utakmicu i biti spremni za početak prvenstva idućeg vikenda."

• Obrisan korisnik19.08.2013. u 12:26
    A početak je sezone! Šta će tek bit kad se zagriju i uigraju 100%! :)
  • etti18.08.2013. u 23:47
    @catalonia...Stille Juve, ne Barca, uz svo dužno poštovanje
    etti
  • etti18.08.2013. u 23:42
    A tek ubacivanje Lichta i poentiranje kod trećeg pogotka. Kod drugog vjerojatno niti sam Chiellini nije svjestan kako se našao pred golom, prebrza kontra. Poništen, razoren Lazio. Lijepo je na ovakav način otvoriti sezonu. Hvala ti Conte radi toga što je Juve opet stroj koji melje, što je Juve opet... [više na forumu]
    etti
  • Obrisan korisnik18.08.2013. u 23:38
    Tako igra Stara Dama!!! Forza Juve!! A druga gajba Giorgia?? Kako majstor prati i posprema...k'o rođeni napadač... o:)
  • Obrisan korisnik18.08.2013. u 23:34
    kakva akcija juvea za 4:0,u stilu barce....