Lokomotiva u prijateljskom susretu poražena od Sävehofa

Iz Doma sportova:Jelena Bagarić • utorak, 20.08.2013.

Rukometašice Lokomotive su prije odlaska na jaki turnir u češki Hodonin odigrale još jednu prijateljsku utakmicu. Ovaj puta protivnice su bile prvakinje Švedske, ekipa Sävehofa. U vrlo dinamičnoj i brzoj utakmici Šveđanke su boljom igrom u drugom poluvremenu slavile rezultatom 26:30.

Lokomotiva - IK Sävehof 26:30 (16:16)

Prijateljska utakmica, Zagreb, dvorana II Dom spotova

Suci: Dario i Marijo Zečević

Lokomotiva: Razum (12+0), Smiljanić, Gaće 6, Božović 1, Oštarjaš, Krsnik 2, Bašić 5(2), Konta, Horvat, Kožnjak 5, Lisjak, Janković, Prusina, Debelić 1, Milić 3, Grubišić 2, Bukovina, Rajović 1, Tvorić.
Trener: Nenad Šoštarić

IK Sävehof: Bundsen (8+0), Haraldsdottir 1, Bluhm 3, Samd 1, Fogelström 2, Oden 8(4), Roberts 5, Tegstedt 1, Wilensten 2, Dafe 3, Idehn (3+0), Karlsson 10, Alm 3, Sundberg.
Trener: Henrik Signell

Sedmerci: Lokomotiva 3(2); Sävehof 4(4).

Isključenja: Lokomotiva 4 minute; Sävehof 4 minute.

Zagrebačka Lokomotiva punom parom se priprema za nadolazeću sezonu. Nakon dvije utakmice s mađarskim Fehervarom, te turnira u Szekesfehervaru Lokosice su prije odlaska u Češku ugostile i prvakinje Švedske. Sävehof je u subotu odigrao utakmicu s Trešnjevkom u kojoj su uvjerljivo slavile (19:38) izabranice Henrika Signella. No, Lokomotiva je bila nešto tvrđi orah.

Sjajan je bio početak utakmice za obje ekipe. Lokomotiva je povela dvama pogocima Anite Gaće, ali brzo su se vratile Šveđanke i izjednačile rezultat pa čak i povele napravivši seriju od četiri uzastopna pogotka u dvije minute. Lokosice se naravno nisu predale, već su odgovorile na isti način. Već u desetoj minuti rezultat je ponovo bio izjednačen pogotkom Sonje Bašić.

Nakon 6:6 u desetoj minuti igralo se gol za gol sve do 22. minute kada Tea Grubišić zabija pogodak za 14:12. To je bilo prvo vodstvo od dva pogotka nakon početnih 2:0 za Lokosice. Šveđanke dakako ponovo ubrzavaju igru i preko Hanne Fogelström u 26. minuti dolaze do izjednačenja. Do kraja više nije bilo previše promjena, svaka ekipa je dodala još po pogodak pa se na odmor otišlo s rezultatom 16:16.

U drugih 30 minuta puno bolje kreću rukometašice Sävehofa koje već u 37. minuti preko Jamine Roberts dolaze do prednosti od tri pogotka. Da stvar bude još gora po Lokosice, Sanja Rajović minutu kasnije zarađuje isključenje koje stvara dodatne probleme. Međutim, to kao da je dodatno motiviralo igračice Nenada Šoštarića koje s igračicom manje postižu dva uzastopna pogotka i približavaju se na samo pogodak zaostatka.

Izjednačenje je konačno došlo u 44. minuti pogotkom Marije Milić, ali Šveđanske neumoljivo nastavljaju zabijati te ponovo prelaze u vodstvo. Serijom od četiri pogotka došle su do rezultata 21:25 u 47. minuti. Situacija se mogla još pogoršati jer su Šveđanke imale kontru no udarac je zaustavila Marina Razum koja je nekoliko sekundi kasnije obranila i udarac s devet metara. Odlično su to iskoristile Lokosice, pa je Rajović zabila za 22:25.

No, do preokreta nije uspjelo doći. Približile su se zagrebačke rukometašice na dva pogotka zaostatka ali više od toga nisu uspjele. Mirno su rukometašice Sävehofa privele utakmicu kraju te slavile s rezultatom 26:30.

Najefikasnije u redovima Lokomotive bile su Sonja Bašić i Maja Kožnjak s po pet pogodaka dok je Razum na vratima upisala 12 obrana. Kod Sävehofa se istaknula Ida Oden koja je postigla osam pogodaka.

Već u srijedu rano ujutro Lokosice putuju za Češku gdje će do subote sudjelovati na vrlo jakom međunarodnom turniru. Osim Lokomotive tamo će se naći mađarski Erd, slovačka Iuventa Michailovce, bjeloruski BNTU -BelAZ Minsk, francuski Toulon i ruska Lada Togliatti. Prva utakmica na rasporedu je u srijedu u 19 sati a protivnik je Toulon.