Lučić-Baroni prokockala previše šansi i upisala poraz od američke tinejdžerke

Vedran Babić • utorak, 27.08.2013.

Nakon tri pobjede u kvalifikacijama, Mirjana Lučić-Baroni nije uspjela izboriti drugo kolo US Opena. Bolja je od nja u dva seta bila 18-godišnja Amerikanka Sachia Vickery...

Mirjana Lučić-Baroni ima za čime žaliti poslije poraza od Sachije Vickery, 238. tenisačice svijeta (6:4, 6:4).

U prvom je setu dvaput imala prednost breaka, da bi Vickery s četiri uzastopna gema došla do 6:4. U drugom je Lučić-Baroni ponovno prva došla do breaka (2:1), no Vickery je uzvratila dvaput oduzevši servis hrvatskoj tenisačici.

Vickery, kojoj je ovo prvi nastup na Grand Slamu, prokockala je servis za meč kod 5:3, no u sljedećem je gemu po šesti put u susretu oduzela servis Lučić-Baroni i došla do velike pobjede. Za nastup u turniru Amerikanka je dobila pozivnicu organizatora.

31-godišnja Lučić-Baroni tako je propustila solidnu priliku za dobar rezultat u New Yorku. Da je pobijedila, u drugom bi kolu igrala protiv izraelske kvalifikantice Julije Glushko, koja je izbacila 20. nositeljicu Nadiju Petrovu.