Azarenka i Errani bez izgubljenog gema, 17-godišnja Duval izbacila Stosur

Jelena Bagarić • srijeda, 28.08.2013.

Iako je prvi dan prošao bez većih iznenađenja, drugi dan natjecanja u Flushing Meadowsu donio je prvo veće ispadanje. Viktoria Azarenka i Sara Errani odradile su odličan posao, no osvajačica US Opena iz 2011. Samantha Stosur poražena je od 17-godišnje Victorije Duval.

Druga nositeljica turnira, Bjeloruskinja Viktoria Azarenka bez izgubljenog gema plasirala se u drugo kolo posljednjeg Grand Slama sezone. Bez šansi je ostavila njemačku predstavnicu Dinah Pfizenmaier. U idućem kolu Azarenku čeka Kanađanka Aleksandra Wozniak koja je u dva seta slavila protiv Vesne Dolonc.

Jednako kao i Azarenka drugo kolo izborila je i četvrta nositeljica Sara Errani. Sa 6:0, 6:0 bila je bolja od Olivije Rogowske, a u idućem kolu čeka je sunarodnjakinja Flavia Pennetta koja je ispustila samo dva gema u meču protiv 20-godišnje Amerikanke Nicole Gibbs.

Teže od očekivanog nastavak natjecanja izborila je Čehinja Petra Kvitova. Tri seta bila su joj potrebna da izbaci japansku predstavnicu Misaki Doi. Od čak osam break koje je imala Doi u drugom setu uspjela je iskoristiti jednu, što joj je bilo dovoljno da osvoji set. Međutim, odlučujućem setu Kvitova nije dopustila iznenađenje te je sa 6:1 osigurala prolaz dalje.

Prvo veće iznenađenje na turniru priredila je 17-godišnja Amerikanka Victoria Duval koja je u tri seta izbacila 11. nositeljicu i osvajačicu US Opena iz 2011. Samanthu Stosur. Nakon što je uzela prvi set koji je bio pun preokreta s čak ukupno pet break lopti za obje tenisačice, u druga dva Stosur nije iskoristila svoje šanse.

Odlično je igrala Duval, inače 296. igračica svijeta, koja je kod 4:4 u drugom setu došla do breaka i potvrdila ga na svom servisu za poravnanje u setovima. Slično je bilo i u trećem, ali kod 5:3 servirala je Stosur, a mlada Amerikanka došla je do još meč lopte. Međutim, nije ju uspjela iskoristiti te je morala servirati za pobjedu. Nakon tri meč lopte, četvrtu je konačno iskoristila i bacila je publiku na Louis Armstrong stadionu u trans.

U idućem kolu protivnica će joj biti Daniela Hantuchova koja je slavila također protiv Amerikanke Marie Sanchez. Uspješne su bile i Carolina Wozniacki (6.), Roberta Vinci (10.) i Ana Ivanović (13.) koje su s glatkim pobjedama u dva seta izborile drugo kolo turnira.

Osim Stosur, još tri nositeljice oprostile su se od US Opena. Dominika Cibulkova (17.) poražena je od Elene Svitoline, Nadia Petrova (20.) od Julije Glushko te Klara Zakopalova(31.) od Su-Wei Hsieh.