MAXtv Prva liga, 5. kolo, 28.08.2013, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Dalibor Conjar (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek)

Maj Gašparac • srijeda, 28.08.2013.

U zaostaloj utakmici petog kola MAXtv Prve lige Hajduk je na gostovanju svladao Lokomotivu rezultatom 3:1. Zahvaljujući ovoj pobjedi nogometaši Igora Tudora stigli su na drugo mjesto na tablici,a s druge strane Lokosi su nakon poraza četvrti na ljestvici. Junak u momčadi splitskog kluba bio je Franko Andrijašević, koji je postigao dva pogotka, a jedan je djelo Antona Maglice. Strijelac jedinog zgoditka za Lokomotivu bio je Petar Mišić.

Unatoč dominaciji Hajduka, sam početak utakmice nje donio uzbuđenja, a prvi su zaprijetili nogometaši Lokomotive. Nakon što su gosti izgubili jednu loptu na sredini terena, Lokosi su pokašali povesti preko Marka Pjace, koji je sigao u dobru poziciju, ali njegov udarac brani golman Hajduka Lovre Kalinić. Nakon toga nogometaši splitskog kluba su zagospodarili terenom, a njihova boja igra urodila je plodom u 24. miinuti.

Tada je branič Lokomotive Leonard Mesarić u kaznenom prostoru srušio Antona Maglicu, a sudac pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je izveo Franko Andrijašević i doveo Hajduk u vodstvo. Vratar ekipe s Kajzerice Domink Picak pogodio je stranu, ali nije uspio zaustaviti udarac.

Nakon što je Hajduk stigao do vodstva, Lokomotiva je nastojala izjednačiti. Najaktivniji u momčadi Tomislava Ivkovića bio je Petar Mišić, ali njegove udarce na putu do mreže zaustavljao je golman gostiju Kalinić. Uz 19-godišnjeg nogometaša domaće ekipe, u jednoj prilici našao se i Mesarić, ali niti njegov pokušaj nije bio uspješan.

U samoj završnici prvog dijela, kada je Lokomotiva tražila izednačenje, Hajduk je uspio postići drugi pogodak. U lijepoj akciji nogometaši Igora Tudora izigrali su obranu domaćina, nakon čega je Maglica neobranjivim udarcem poentirao za 2:0.

Nogometaši Lokomotive odlučno su krenuli u drugo poluvrijeme, pokušavali su u početnim minutama Dinko Trebotić i Mathias Chago, ali mreža iza Kalinića nije se tresla do 58. minute.

Tada su Lokosi uspjeli smanjiti zaostatak preko Mišića koji je izvrsno reagirao na ubačaj s lijeve strane i lijepim udarcem poentirao za 1:2. No, taj rezultat stajao je na semaforu tek nešto više od deset minuta.

Hajduk je tada ponovno izborio vodstvo od dva zgoditka. Avdija Vršajević je centaršutom pronašao glavu Andrjaševića koji postiže svoj drugi pogodak za 3:1.

Do kraja susreta Lokomotiva je nastojala ponovno smanjiti zaostatak, ali obrana splitskog kluba izdržala je napade zagrebačkog kluba, pa se rezultat više nije mijenjao. Imali su i Splićani do kraja nekoliko izglednih priika, od kojih je najizglednija bila ona Elvira Malokua pred kraj susreta.

• Naronitanis29.08.2013. u 13:12
    Pošto očigledno neki ne čitaju sve postove, već samo pišu neka svoja razmišljanja, evo kopiram svoj odgovor prvom koji je pokušao insuinirati nekekav sudački poklon Hajduku.Objasni mi kako je to poklon penal, Mesarić cijeli duel vuče Maglicu za dres. Faul nije počinjen na nogama Maglice (lopta je... [više na forumu]
    Naronitanis
  • Obrisan korisnik29.08.2013. u 06:53
    nakon dugo vremena sam navijao za hajduka, 'em su lijepo igrali ' em je na drugoj strani bio super ivica! prije mi je to bilo fora slusati ..tudor radi dobar posao s limitiranom ekipom i nadam se kako nece pasti tijekom prvenstva, moglo bi biti vrlo napeto
  • Obrisan korisnik29.08.2013. u 01:26
    mamić kupio penal za hajduk! nećete sada?!
  • duh28.08.2013. u 23:49
    Prasičko kreten...slušan i nemogu virovati....kad je bia penal objavia je to ko da mu je mater umrla,a kad je franko zabia gol on kaže iiii picak nije uspio obraniti...idiot!!! http://www.index.hr/sport/clanak/duh-ivice-blazicka-na-sportklubu-tko-je-komentirao-utakmicu-tottenhama/513713.aspxA što... [više na forumu]