MAXtv Prva liga, 8. kolo, 31.08.2013, 19:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3.000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Premužaj (Varaždin), Ambrinac (Zagreb)
Osijek
Osijek
Saša Novaković 90'+1'
1:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Iz Gradskog vrta:Mario Katušić • subota, 31.08.2013.

Sjajnu borbenu utakmicu visokog tempa odigrali su Osijek i Hajduk večeras u Gradskom Vrtu. Na kraju su po prikazanoj igri zasluženu pobjedu odnijeli domaći, pogotkom Saše Novakovića u sudačkoj nadoknadi.

Odlična atmosfera i uvjeti za igru kao da su najavljivali sjajnu utakmicu u Osijeku, a to se i dogodilo. Obje momčadi su od početka krenule agresivno i odlučno, a prvi su zaprijetili gosti već u trećoj minuti, kada je udarac Franka Andrijaševića sa ruba šesnaesterca otišao pokraj vrata Osijeka.

Domaći nisu dugo čekali te su zaprijetili s dva udarca iz daljine. Prvo je u sedmoj minuti Frane Vitaić sjajno pucao s 25 metara i pogodio vratnicu, da bi dvije minute kasnije slično probao i Josip Mišić, čiji je udarac Lovre Kalinić prvo odbio, a zatim stigao do lopte djelić sekunde prije natrčalog Mihaela Pongračića.

Osijek je nastavio vrlo odlučno te je u 15. minuti, nakon jednog lošeg izbijanja, lopta došla do Tomislava Šorše koji je s desne strane ušao u kazneni prostor gostiju, slomio svog čuvara i pucao lijevom nogom, ali Kalinić je ponovno bio siguran. Dvije minute kasnije zaprijetio je mladi Karlo Lulić, no pucao je pored gola, iako je na desnoj strani imao slobodnog Šoršu. Hajduk nije ostao dužan te je u 19. minuti iz slobodnog udarca sjajno zaprijetio Andrijašević, no Zvonimir Mikulić je također najavio svoju sjajnu partiju odličnom intervencijom.

Nakon toga je uslijedilo desetak minuta ispitivanja snaga, do 31. minute kada je odlično po lijevoj strani prošao Borna Barišić, njegov centaršut na desetak metara na volej dočekao Pongračić, no njegov udarac je otišao preko gola. Tri minute nakon toga najbolja prilika za Hajduk. Danas veoma sigurna obrana Osijeka ostala je na krivoj nozi, Anton Maglica je izašao sam pred Mikulića, koji je osujetio pokušaj lob udarca te tako spriječio da najveća prilika gostiju završi pogotkom. Do predaha je još zaprijetio Filip Bradarić iz slobodnog udarca, no lopta je otišla pokraj vrata domaće momčadi.

Drugo poluvrijeme je krenulo u malo sporijem ritmu sve do 54. minute, kada danas odlični sudac Igor Pristovnik nije bio u situaciji vidjeti igranje rukom Bradarića u vlastitom šesnaestercu. Najbolja prilika za Osijek došla je u 60. minuti, kada je nakon kornera sjajno pucao Saša Novaković no Kalinić sjajnom paradom izvadio loptu ispod grede svoga gola. Samo dvije minute kasnije Borna Barišić je odigrao za Šoršu kojem se Kalinić u posljednji trenutak bacio u noge i spriječio pogodak.

U 66. minuti najbolja prilika za Hajduk. Samo nekoliko trenutaka nakon ulaska u igru Elvir Maloku je pokušao iznenaditi Mikulića udarcem s ruba šesnaesterca u bliži kut, no vratar Osijeka bio je siguran. Nakon toga je uslijedio pad tempa bez previše šansi, vrijedi spomenuti udarce iz daljine Maria Pašalića s jedne i Matije Mišića s druge strane.

I onda, u trenucima kada su već svi mislili da je gotovo, pogodak za Osijek. Loptu je iz prekida u kazneni prostor gostiju ubacio Matija Mišić, Goran Ljubojević je fantastično primio na pet metara od gola i pucao iz okreta. Kalinić je obranio, no lopta je došla do stopera Osijeka Saše Novakovića koji je iz neposredne blizine postigao svoj prvijenac za veliku pobjedu Osijeka, u trenucima kad mu je stvarno potrebna više nego ikada.

Nakon toga je Hajduk pokušao iz prekida, kad je naprijed otišao i igrač utakmice Lovre Kalinić, no nije uspio spriječiti zasluženu pobjedu Osijeka. Velikih 1:0 u sjajnoj utakmici, već gotovo obilježenoj poznatim komentarom "nedostajali su samo pogoci". Bijelo-plavi se sada mogu puno mirnije pripremati za nastavak sezone i susret protiv Hrvatskog Dragovoljca.

• JeremijaX01.09.2013. u 15:18
    Ja stvarno više ne znam šta da radim od svog života, imam 21. i već sam posijedio, a ako doživim to da Hajduk bude prvak vjerojatno ću bit toliko star da ću umrijet od srčanog udara i euforije. Hvala ti voljeni klube! I kad gube i kad tuku!!
    JeremijaX
  • Obrisan korisnik01.09.2013. u 14:08
    gol iz offsidea
  • Obrisan korisnik01.09.2013. u 05:33
    tudor se trudi, živi za hnk, kao i igrači... problem je šta se čini da to nije dosta
  • Mihalj01.09.2013. u 01:58
    Mihalj
  • MalterEgo01.09.2013. u 01:31
    Cestitke osijeku na pobjedi! Gledao sam utakmicu i odlicno su odigrali kad god bi se približili golu bili su opasni puno opasnij od hajduka koji sa maglicom u napadu nema apsolutno nikakve šanse u ovakvim utakmicama gdje postoji jedna cmaksimalno dvije ciste sanse. Znam da ce biti oscilacija u igri... [više na forumu]