Hajduk samo do remija u Kninu, Kiš spasio Splićane od poraza

Branimir Korać • subota, 07.09.2013.

Nogometaši Hajduka gostovali su u Kninu kod Dinare i pred punim tribinama odigrali skromnih 1:1. Splićani nisu odradili dobro posao na ovom gostovanju, a od poraza ih je spasio Kiš golom u 88. minuti...

Gostovanje u Kninu neće ostati u lijepom pamćenju za Splićane. Nogometaši Hajduka gostovali su kod Dinare i nisu odradili dobro posao, na kraju su se morali zadovoljiti s remijem 1:1.

Domaćin je ovaj dvoboj shvatio ozbiljnije od Splićana, postigao je vrlo rano pogodak, a onda se zatvorio i vrebao pogreške gostiju.

Već u drugoj minuti Dinara je šokirala goste zahvaljujući golu Ivana Matića s ruba 16 metara i nakon toga Kninjani su se povukli na svoju polovicu i strpljivo čuvali prednost.

Vodstvo su čuvali sve do 88. minute, Hajduk se u međuvremenu pošteno ispromašivao, pogađao vratnice, promašivao zicere da bi u samoj završnici Tomislav Kiš uspio poravnati na 1:1 i spasiti Hajduk od poraza protiv niželigaša.

Igor Tudor nakon ovog susreta nikako neće moći biti zadovoljan. Koristio je sve raspoložive snage, nastupio je i novopridošli Haris Bukva, ali neefikasnost je bila najveći problem Splićana.