Chambéry nakon PSG-a svladao i Dunkerque te osvojio Trofej prvaka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.09.2013.

Rukometaši Chambéryja oslabljeni izostancima Guillaumea i Bertranda Gillea, Damira Bičanića i Timotheya N'Guessana otišli su do kraja i preko prošlogodišnjeg laureata, momčadi Dunkerquea, stigli do prvog naslova u novoj sezoni, ali i prvog naslova u posljednjih 11 godina. Treća pozicija pripala je PSG-u koji je uvjerljivo svladao potpuno pomlađeni Montpellier...

Momci Marija Cavallija u Tunis su stigli kao autsajderi, no nakon pobjede u dramatičnom polufinalnom susretu s PSG-om u nedjelju su slavili s dva razlike, 23:21.

Sastav Dunkerquea na poluvrijeme je otišla s dva pogotka prednosti, no sredinom drugog dijela Cavallijeva momčad nakon sjajne reakcije Dumoulina pri 19:18 stigla na prag izjednačenja. Otvoreno je bilo sve do kraja pa se tako ušlo u potpuno neizvjesnu završnicu. Dvije minute prije kraja Dunkerque je zaostajao za pogodak, a zatim je, nakon dvije protivničke izgubljene lopte, 15 sekundi prije kraja točku na i stavio Traore.

Osim tog posljednjeg Traore je postigao još tri pogotka, više od njega u slavljeničkom sastavu zabio je jedino Edin Bašić koji je s devet zgoditaka bio i najbolji strijelac ovog finala. Dunkerqueov napad predvodili su Hansen sa šest, odnosno Butto s pet golova. Kada je u pitanju učinak vratara, Annotel u dresu Dunkerquea i Chambéryjev Dumoulin skupili su po 10 obrana.

U utakmici za treće mjesto PSG nije dopustio još jedno iznenađenje pa je tako nakon jučerašnjeg poraza od novog osvajača gotovo u potpunosti juniorski sastav Montpelliera svladao s visokih 45:27. Parižani su si pred odlazak na odmor izgradili prednost od šest razlike da bi u nastavku lako priču priveli kraju.

Fahrudin Melić ostao je zagonetka za vratarski dvojac Montpelliera te je u ovu pobjedu ugradio čak 16 pogodaka. U dva dana natjecanja pokazao se sjajnim dodatkom ove zvijezdama krcate momčadi. Još jedna ovoljetna prinova, Gabor Csaszar poentirao je osam puta, dok su se hrvatski reprezentativci Marko Kopljar i Igor Vori u listu strijelaca upisali četiri, odnosno dva puta.

Kod zbog bojkota pomlađenog Montpelliera baš kao i u subotu najraspoloženiji su u napadu bili Bonnefond s devet, odnosno Grebille s jednim pogotkom manje.

Trofej prvaka označio je i početak rukometne sezone u Francuskoj, a prvi prvenstveni ogled na rasporedu je 12. rujna. Tada će se sastati Fenix iz Toulousea i PSG, dan kasnije Montpellier će odmjeriti snage s Aixom, dok će Chambéry gostovati u Rennesu kod Cessona. U subotu će pak na parket izaći rukometaši Dunkerquea koje očekuje gostovanje kod Tremblaya.

Preostali parovi prvog kola LNH su Saint-Raphael - Nimes, Ivry - Nantes i Sélestat - Dijon.