Branimir Korać • utorak, 10.09.2013.

Reprezentacija Jordana preskočila je još jednu prepreku na putu do Svjetskog prvenstva. U dodatnim kvalifikacijama azijske zone eliminirala je Uzbekistan i izborila je nastup protiv petoplasirane reprezentacije južnoameričkih kvalifikacija...

Posljednji azijski predstavnik koji ima priliku plasirati se na Svjetsko prvenstvo je Jordan. U kvalifikacijama azijske zone Jordan je bio uspješniji od Uzbekistana boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Prvi susret završen je bez pobjednika 1:1, a s istim rezultatom završen je i dvoboj u Taškentu te se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca gdje su bolji bili gosti i s 9:8 eliminirali su Uzbekistance.

Uzbekistan je imao vodstvo zahvaljujući golu Anzura Ismailova, međutim prije odlaska na poluvrijeme Saeed Murjan je poravnao na 1:1.

Inače, susret je bio i prekinut na 18 minuta tijekom produžetka zbog nestanka struje i "zamračenja" na stadionu u Taškentu te se poprilično odužio.

U borbi za odlazak na Svjetsko prvenstvo, Jordan će igrati protiv petoplasirane reprezentacije južnoameričkih kvalifikacija.

• Obrisan korisnik10.09.2013. u 23:05
    Uzbekistan je kroz cijele kvalifikacije djelovao kao ozbiljna ekipa koja će direktno izboriti SP. Nisu uspjeli jer je Južna Koreja imala za jedan gol bolju ukupnu gol razliku u skupini. I u ove dodatne kvalifikacije ušli su kao veliki favoriti protiv Jordana i vratili su se s pozitivnim rezultatom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.09.2013. u 22:04
    Urugvaj ili ko bude će ih rastavit na proste faktore...