MAXtv Prva liga, 9. kolo, 14.09.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 30.000
Suci: Tihomir Pejin, Conjar, Grgić (svi Osijek)
Hajduk
Hajduk
Mario Pašalić 49', 69'
2:0(0:0) Dinamo
Dinamo

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 14.09.2013.

Hajduk je pobijedio Dinamo u derbiju 9. kola MAXtv Prve lige i nanio Modrima prvi pvenstveni poraz ove sezone. U sjajnom ambijentu pred gotovo 30.000 gledatalja junak derbija bio je Hajdukov "klinac" Mario Pašalić, koji je s dva pogotka presudio Modrima...

Hajduk je dočekao Dinamo želeći mu se primaknuti na minimalan zaostatak. Puno novih imena u odnosu na prošlo kolo, na jednoj strani novaci u bijelom dresu Haris Bukva i Giorgi Iluridze, na drugoj novi/stari trener Ivanković.

Dinamo je bolje otvorio utakmicu, nisu Modri dozvolili Splićanima onaj uobičajeni početni pritisak na krilima tridesetak tisuća navijača. Modri su kontrolirali loptu i travnjak i u nekoliko navrata opasno priprijetili. Beqiraj je pucao iz okreta, a Fernandes s dvadesetak metara s istim ishodom - preko grede. Prijetili su još i Soudani u 20. minuti i Pamić u 34., ali je te udarce vratar Kalinić lako krotio.

Hajduk je u prvom poluvremenu uglavnom bio iza lopte, a jedini konkretan udarac prema gostujućim vratima u prvom dijelu uputio u 18. minuti, kad je Milović glavom skrenuo ubačaj Bukve.

Odmah na otvaranju drugog dijela "eksplodirao" je Poljud. Korner za Hajduk izveo je Bukva, na prvoj vratnici je sam Kouassi i puca s dva metra udaljenosti, Sandomierski odbija, ali samo do Marija Pašalića koji efektnim petom petom ubacuje loptu u mrežu za vodstvo Hajduka.

Četiri minute kasnije sijevnula je munjevita kontra Splićana, Bukva je uposlio Maglicu koji iz srca kaznenog prostora pogađa vratnicu, no akcija je na kraju prekinuta zbog zaleđa. Dinamo nije uspijevao ozbiljnije pritisnuti Hajduk nakon pogotka, iako se očekivalo da će tražiti izjednačenje. Štoviše, pogodak je pao na drugoj strani i to opet gotovo na isti način.

Igrala se 69. minuta, novi korner za Hajduk izveo je Bukva, a Mario Pašalić se ovog puta kao šilo zabio u obranu Dinama i glavom zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Nakon drugog pogotka Dinamo više nije imao izbora nego krenuti u napad, prve velike prigode stigle su u razmaku od pola minute. Najprije je u 77. minuti Fernandes ciljao dalji kut Hajdukovih vrata, lopta je prevarila Kalinića na putu, ali uspio ju je nekako prebaciti preko grede. Nakon kornera Šimunić spušta glavom loptu na volej usamljenom Čopu na 10 metara, koji iz sjajne situacije šalje loptu preko grede. U 82. minuti Kalinić je "zaplivao" u prazno, ali Soudani to nije uspio kazniti s 18 metara.

Dinamo je do kraja djelovao jalovo, nije više bilo ozbiljnijih opasnosti pred Kalinićem, a Hajduk je uspio sačuvati veliki trijumf i približiti se Dinamu na vrhu ljestvice. Hajduku se već isplatila odbijenica koju je Mario Pašalić uputio talijanskoj Cataniji zadnjeg dana prijelaznog roka.

• Obrisan korisnik17.09.2013. u 15:57
    ma hajduk ce vec kiksati u sljedecem kolu nema od njih nista...ovo je tek jedan bljesak!!
  • Obrisan korisnik16.09.2013. u 10:23
    Taj isti Pivarić ti je sada u Koreji pogodio Kalinića u trepavicu i to odmah nakon što je ušao... Da se razumijemo, ni ja ne bih zvao ni Pivarića ni Halilovića, niti Sammira u ovakvom stanju što se fizičke spreme tiče. Zanimljivo je kako nisi naveo niti Maloču, niti Radoševića, niti Juricu Buljata... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 20:32
    a pljuvanja sunce ti jeb... nitko ne valja.... Dinamo je bio kriminalan i Hajduku svaka čast!!!!
  • MalterEgo15.09.2013. u 16:09
    Odbija se to o glavu cijeli kvalifikacijski ciklus. Nedokazani igraci sumnjivih kvaliteta pozivaju se u reprezentaciju pod izlikom nekog prosirenja reprezentativnog kadra. Nacelno nisam protiv prosirivanja istoga svima treba dati priliku al ta prilika se moze dobiti i u mlađim kategorijama hrvatske... [više na forumu]
    MalterEgo
  • JeremijaX15.09.2013. u 12:56
    A tu se vide igre i igrice onih dvojice homoseksualaca sa transparenta. Ni Halilovic ni Pasalic ne zasluzuju bit u A reprezentaciji. Prvo se krene iz mladjih kategorija i onda svak po zaslugama do prave pozicije! Ali sta ces... nekoga se mora i prodat... obit ce se ovo svima njima o glavu!