Dugo Selo pružilo jaki otpor Varaždinkama

Ivana Strahija • nedjelja, 15.09.2013.

Krenulo je natjecanje u I HRL žena, a u svih pet utakmica domaće rukometašice upisale su po dva boda. Posebno zanimljivo bilo je u Varaždinu, gdje je Koka dočekala Dugo Selo...

Debitantice u ligi, rukometašice Dugog Sela, u Varaždinu su pokazale zavidni otpor favoriziranim domaćim rukometašicama. Naime, ekipa koju od ove sezone vodi Neven Hrupec, bivši trener Podravke, imala je velikih problema u napadu u prvih 30 minuta, uz niz nerezonskih šuteva, tehničkih pogreški i nerealiziranih penala.

"Pošto nam je ovo prvoligaški debi, zadovoljni smo igrom. Naravno, imat ćemo problema i oscilacija tijekom igre, mlada smo ekipa. U utakmici smo imali priliku doći i do povoljnijeg rezultata, ali je Koka iskusnija i kvalitetnija", trener Dugog Sela Nenad Plašić.

Dugo Selo u trećoj je minuti uzelo ponuđeno i preuzelo vodstvo, a Varaždinke su svojim slabim šutevima uspjele proslaviti i gostujuću golmanicu, Maru Budić (17 obrana). Mučile su se Varaždinke cijelim prvim dijelom, da bi u drugom, nakon malo razgovora u svlačionici, u drugom pokazale bolje lice.

Brzo su nadoknadile zaostatak od -2 s poluvremena, pa još malo lomile otpor srčanih dugoselskih rukometašica, prije no što su došle do dva gola prednosti i mirno mogle završiti susret. Prema riječima sudionica i trenera, radilo se tek o grču i impresivnoj posjeti na tribinama Graberja, koja je uzrokovala nervozu mlade ekipe.

Najbolji strijelac za domaće bila je bivša Podravkašics Larissa Kalaus (9/13), a jednaki je broj golova postigla i dugoselska vedeta Josipa Mamić (9/15).

Sedam golova prednosti "natukle" su do isteka 60. minute rukometašice Zeline protiv Vranjica. Početak susreta prošao je u ujednačenijem tonu, gošće su imale 0:2, no nakon 4:4 utakmica je krenula u samo jednom smjeru, ka pobjedi domaćih, te Vranjic nije više ugrozio vodstvo Zeline. Najbolji strijelac u gostujućem sastavu bila je Nikolina Banje (5/5), a u domaćem Ivana Vuković (6/12).

S +6 su Riječanke apsolvirale ekipu Umaga, koja je k Zametu na megdan stigla sa svega 11 igračica. Unatoč tome, Umažanke su se držale dobro u većem dijelu prvog poluvremena i u 25. minuti imale 10:10, no njihov je otpor slomila Selena Milošević (8/11) s par povezanih golova, a drugo je poluvrijeme dovelo i do +10 Zameta (23:13). Tako visoki zaostatak probudio je novi inat u redovima Umaga te u seriji od pet golova gošće smanjuju na ipak podnošljiviju razliku.

Na svom su parketu slavile i Splićanke, koje su protiv Trešnjevke imale +4. Domaćima je sedam minuta trebalo da dođu na radnu temperaturu, a potom, ponajviše zahvaljujući vrlo dobroj Matei Šimičić (8/12), Split odlazi na osjetniju prednost. U nastavku domaće rukometašice samo održavaju prednost do konačne pobjede.