Perica debitirao u dresu Brede i nakon pet minuta se upisao među strijelce

Branimir Korać • nedjelja, 15.09.2013.

U šestom kolu Eredivisie NAC Breda je gostovala kod Rode i upisala visoku pobjedu od čak 5:1. U utakmici momčadi iz donjeg dijela ljestvice, ekipa iz Brede bila je značajno bolja te je glatko slavila uz pogodak Stipe Perice...

Stipe Perica nije mogao zamisliti bolji debi u dresu NAC Brede. U šestom kolu nizozemskog prvenstva s NAC-om je gostovao u Kerkradeu kod Rode i upisao visoku pobjedu 5:1 uz pogodak.

NAC je do ovog kola bio bez ijedne pobjede uz dva osvojena boda u susretima protiv NEC Nijmegena i Cambuura te tri poraza. S druge strane Roda je u prvih pet kola osvojila sedam bodova.

U prvom poluvremenu Roda je igrala dobro i prva je stigla do prednosti i to u 44. minuti golom Mitchella Donalda, ali u sudačkoj nadoknadi Kees Kwakman je poravnao na 1:1.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija gostiju koji su sredinom poluvremena došli do velikih 3:1 golovima Elsona Hooija i Matsa Seuntjesa, a susret je riješen kada je u 72. minuti Roda ostala bez isključenog Franka Demougea.

Devet minuta prije kraja susreta u dresu NAC-a debitirao je Stipe Perica koji pet minuta kasnije podiže prednost gostiju na 4:1, a konačnih 5:1 postavio je Jeffrey Sarpong.