Ivor Krapac • subota, 21.09.2013.

Nogometaši Barcelone proslavili su petu ovosezonsku pobjedu u španjolskom prvenstvu. Barcelona je i dalje stopostotna u ligaškim nastupima u novoj sezoni, a u subotu su u Madridu proslavili 4:0 protiv Rayo Vallecana...

U utakmici od kojih se njih očekivala pobjeda bez većih komplikacija, igrači Barcelone došli su do 4:0 na gostovanju kod Rayo Vallecana, u Madridu. Utakmicu je obilježio trostruki strijelac Pedro, a momčad Gerarda Martina riješila je sve dvojbe o pobjedniku tek u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu Barceloni je išlo puno teže. Jedini pogodak u tom dijelu utakmice gosti su zabili u 32. minuti, kada je Pedro iskoristio proigravanje Lionela Messija i poslao loptu u mrežu koju je branio Ruben Martinez. No, bilo je zanimljivo i na drugoj strani, s dvije dobre intervencije Victora Valdesa.

Prva se dogodila u trećoj minuti, kada je Alberto Perea pucao glavom, a Barcelonin vratar obranio taj pokušaj, dok je još bolja šansa za domaćine stigla 10-ak minuta do poluvremena. Adriano je u kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Robertom Trashorrasom, ali Rayo nije iskoristio 11-erac. Trashorras se sam prihvatio izvođenja udarca, no nije to napravio dobro i Valdes je još jednom bio junak gostiju.

Barcelona je povisila prednost na početku drugog poluvremena, u 47. minuti, kada je Pedro zabio nakon što ga je pred suparničkim vratima pronašao Cesc Fabregas. Pedrov hat-trick upotpunjen je u 72. minuti, uz asistenciju Neymara, dok je Fabregas u 79. kaznio domaću momčad za izgubljenu loptu na vlastitoj polovici i zabio za konačnih 4:0.

S nova tri boda, Barcelona ostala je na maksimalnom učinku u prvenstvu. Poslije petog kola, momčad Gerarda Martina je na vrhu ljestvice izjednačena s madridskim Atleticom, koji je u posljednjoj subotnjoj utakmici došao do pobjede u Valladolidu.

U ranijem subotnjem susretu, odigranom u Almeriji, gledatelji su vidjeli četiri pogotka i jedno isključenje. Domaća momčad propustila je vodstvo od 2:0 protiv Levantea i na koncu uzela samo bod (2:2).

Za Almeriju je sve izgledalo povoljno u ranoj fazi drugog poluvremena, nakon što su se Verza iz 11-erca u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog dijela i Suso u 51. minuti pobrinuli za vodstvo domaćina. No, stvari su se počele mijenjati poslije skrivljenog kaznenog udarca i prvog, pa isključujućeg drugog žutog kartona Christiana Fernandeza tri minute nakon što je Almeria došla do 2:0. Fernandez je oba kartona dobio zbog naguravanja u kaznenom prostoru prilikom suparničkog ubacivanja iz kuta, a poslije drugog kontakta dosuđen je prekršaj i 11-erac za goste.

Nabil El Zhar (55') iskoristio je kazneni udarac i smanjio na 2:1, a konačni rezultat utakmice postavio je Pape Diop (60'). Iako s čovjekom manje, Almeria je u nastavku mogla do pobjede, ali Levanteov vratar Keylor Navas bio je koncentriran u situaciji u kojoj je na njega išao domaći napadač Rodri.

• Hektor33322.09.2013. u 13:13
    Dokaz da je Premier liga najuzbudljivija liga na svijetu!!
    Hektor333
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 11:28
    sto reci?koju poslugu porati?dosadna primera
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 10:37
    izgleda da ce i ove godine primera biti dosadna kao i prosle, sa +30 bodova barce...
  • The Phantom21.09.2013. u 23:15
    Messi proigrava,zna i to mali, Valdes brani 2 penala u 2 utakmice i OPET ne prima pogodak, Pedro koji je na granici između klupe i prvih 11 zabija hattrick, rotacije jako dobre, neka druga verzija tika-take