Podravka Vegeta
Podravka Vegeta 28:27 GEN - I Zagorje

Podravka Vegeta u zadnjoj minuti izborila pobjedu protiv Zagorja

Jelena Bagarić • subota, 21.09.2013.

Koprivnički sastav u četvrtom kolu Regionalne lige došao je do svoje prve ovosezonske pobjede u ovom natjecanju. Nakon remija s Budućnosti došla je pobjeda protiv GEN - I Zagorja koje je u utorak bilo uvjerljivo bolje od Lokomotive. Kokice su s(p)retno u konačnici susreta došle do pobjede i upisale dva boda na svoj konto.

Podravka Vegeta - GEN-I Zagorje 28:27 (18:11)

Regionalna liga, 4. kolo

KOPRIVNICA - Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 150.

Suci: Matija Gubica i Boiris Milošević (oba Hrvatska)

Podravka Vegeta: Jukić (-), Kapitanović (3+0), Milenković (10+0); Čović 2, Gavranić, Pongrac 2, Šenvald, Havić 5, Živković 10(3), Vukojević 1, Nemaškalo 1, Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Trifunović 4, Poljak.

Trener: Goran Mrđen

GEN-I Zagorje: Pikl (13+1), Marinček (1+-); Mrmolja 1, Rebolj 5, Ugrin 7(5), Okleščen 7, Bratec, Ferfolja 2, Jeglič, Valjavec 1, Gregorc 1, Ljubas 3, Mitruševska.

Trener: Bojan Voglar

Sedmerci: Podravka Vegeta 4(3); GEN-I Zagorje 5(5)

Isključenja: Podravka Vegeta 8 minuta; GEN-I Zagorje 6 minuta

Iako su vodile kroz cijeli susret, rukometašice Podravke Vegete pred sam kraj utakmice skoro su izgubile pobjedu. Bolja igra slovenske ekipe u drugom poluvremenu donijela im je neriješen rezultat minutu prije kraja, no sedmerac koji je realizirala par sekundi kasnije Jelena Živković donio je Kokicama prvu pobjedu u Regionalnoj ligi ove sezone.

Bolji start u utakmicu imale su rukometašice Gorana Mrđena koje su nakon prvih deset minuta već imale rezultat 6:1 na semaforu. Jelena Živković odlično je organizirala napad, ali je i dobro pogađala protivničku mrežu. Pomagale su joj Mirjana Milenković koja je odlično branila te Dina Havić koja je dobro igrala u polju.

Ovakva dobra igra dala je mogućnost Mrđenu da "izmiksa" sastav već nakon 20 minuta igre kako bi mogao odmarati igračice. Međutim, drugo poluvrijeme nije donijelo najbolju igru njegove ekipe. Slovenke su u nastavku počele puno bolje igrati, dok je igra Podravke krenula silaznom putanjom.

Tjaša Pikl na vratima ušla je u seriju obrana a Janja Rebolj i Špela Okleščen postigle su po četiri pogotka tako da su počele vrlo brzo sustizati nakupljeni zaostatak. U 45. minuti smanjile su zaostatak na samo tri pogotka, a u idućih 14 minuta uspjele su ga u potpunosti anulirati nakon što je Rebolj iz cepelina zabila za 27:27. No, najiskusnija u redovima Podravke, Vesna Milanović-Litre izborila je sedmerac koji je raspoložena Živković realizirala i omogućila Kokicama da dođu do prve pobjede.

Živković je ukupno postigla deset pogodaka, dok je Havić dodala pet a Jelena Trifunović četiri pogotka. Milenković je obranila deset, a Kapitanović tri lopte. Kod Zagorja istakla se Pikl s 14 obrana te Pia Ugrin i Okleščan sa sedam pogodaka. U idućem kolu Kokice očekuje susret s Krimom u Ljubljani.