Sesvete i Zelina remizirali, Samobor šokiran u Umagu

Jelena Bagarić • nedjelja, 22.09.2013.

Drugo kolo najjačeg ženskog natjecanja u Hrvatskoj donio je derbi Sesveta i Zeline koji je završio bez pobjednika. Remi je bio i u Kutiji šibica gdje je Koka "otrgnula" bod Trešnjevci. Iznenađenje kola priredio je Umag svladavši favorizirani Samobor, dok su Zamet i Split ostvarili uvjerljive pobjede protiv novih prvoligaša Dugog Sela, odnosno Vranjica.

Trešnjevka - Koka 22:22 (10:10)

Trešnjevka ni nakon drugog kola domaćeg prvenstva ne zna za pobjedu. Na svom terenu izvukle su neriješen rezultat protiv varaždinske Koke koja je u prethodnom kolu pobijedila nove prvoligašice iz Dugog sela. U vrlo zanimljivoj utakmici Ana Zovko s posljednja dva pogotka na utakmici spasila je Trešnjevku od novog poraza.

Susret između ove dvije ekipe bio je vrlo izjednačen. Iako su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, niti jedna nije uspjela povesti s više od tri razlike. Kad bi i povele, protivnice bi napravile seriju i sustigle bi rezultat. Trešnjevka je bolje odigrala prvo poluvrijeme, no s tri uzastopna pogotka na samom kraju Koka je uspjela doći do 10:10 nakon prvih 30 minuta. Slično je bilo i u nastavku, povela je Trešnjevka a Koka je izjednačila. Četiri minute prije kraja Ivana Dežić i Ines Domjan zabile su za 20:22, no Ana Zovko sa svoja dva pogotka uspjela je anulirati tu prednost i osigurati jedan bod svojoj ekipi.

Kod Trešnjevke posebno se istakla Janja Golubić koja je skupila velikih 19 obrana, dok se napadački istakla povratnica u Trešnjevku Nina Jukopila koja je postigla osam pogodaka. U redovima Koke pet pogodaka postigla je Tea Jalušić, dok je četiri dodala Dora Kalaus. Vratarka Marija Karaula obranila je 11 lopti.

Sesvete Agroproteinka - Zelina 26:26 (18:12)

U derbiju kola sastale su se ekipe Sesveta i Zeline. Taj susret završio je podjelom bodova nakon što je Zelina u drugom poluvremenu uspjela okrenuti zaostatak od šest pogodaka koji je imala na poluvremenu. Sve to dogodilo se u zadnjih šest minuta kada je Andrea Šerić konačno izjednačila, a Katarina Pavlović pogodila za vodstvo Zeline. No, Sesvećanke su se u samoj završnici ipak uspjele spasiti od poraza.

Nakon početne izjednačenosti u prvih 15 minuta susreta, Sesvete su preuzele kontrolu nad susretom. Posebno su dobro odigrale samu završnicu prvog poluvremena gdje su u sedam minuta postigle sedam pogodaka, dok su rukometašice Zeline uspjele mrežu Sesveta pogoditi samo četiri puta. Velikih šest pogodaka prednosti Sesvećanke su čuvale do sredine drugog poluvremena. Tada je Zelina počela bolje igrati da bi u 54. minuti konačno došla do izjednačenja. Zelina je čak i dva puta povela, no Sesvete je spasila Petra Stopić koja je minutu prije kraja postigla pogodak za 26:26.

Petra Stopić imala je stopostotni učinak, sedam pogodaka iz sedam pokušaja. Dva pogotka više od nje ali uz nešto slabija realizaciju imala je Lana Franković s ukupno devet postignutih pogodaka. Silvija Masnić i Andrea Šerić postigle su po pet pogodaka za Zelinu.

Vranjic - Split 2010 15:22 (6:11)

U svom premijernom nastupu na domaćem terenu u 1. HRL za žene Vranjic nije uspio iznenaditi Split 2010 koji ima odličan ulazak u sezonu. U prvom kolu na domaćem terenu svladale su favoriziranu Trešnjevku, a sada su uvjerljivo bile bolje od novih prvoligašica iz Vranjica.

Domaće su vodile samo jednom u susretu, povele su 1:0 pogotkom Josipe Bešker i to je bilo to. Odmah su Splićanke napravile seriju od šest pogodaka i pokazale su da su u Vranjic došle samo po pobjedu. Prednost od pet razlike održala se i do poluvremena tako da su mirno Splićanke otišle na odmor. U nastavku problema nije bilo za ekipu Boška Balića, prednost je samo rasla a na igračicama je bilo samo da mirno završe utakmicu.

Martina Čović bila je najbolja u redovima Splita sa šest pogodaka, te Antea Lisica koja je dodala pet. Kod Vranjica najviše se puta u listu strijelaca upisala Anđela Zelić s postignutih osam pogodaka.

Umag - Samobor 24:18 (10:8)

Samoborske Lavice podbacile su na gostovanju kod Umaga gdje su uvjerljivo poražene. Već na samom startu Umažanke su nametnule svoju igru te su povele. Tako su se Samoborke konstantno nalazile u rezultatskom deficitu kojeg su morale sustizati. Na poluvremenu su ipak "kaskale" samo za dva pogotka, ali nije izgledalo dobro za ekipu Dubravka Bilića.

Na početku drugog dijela Martina Čorković smanjila je na 10:9, no igra Umaga ubrzo je ponovo postala bolja te su se vratile na solidno vodstvo. Najveću razliku Umažanke su napravile u posljednjih 15 minuta susreta. Povele su sa šest razlike, a Samoborke nisu našle način kako da to sustignu.

Jelena Vidović s osam postignutih pogodaka bila je prvo ime Umaga u ovom susretu. Uz nju valja istaknuti vratarku Andreu Pavić koja je obranila 14 udaraca. Kod Samobora pet pogodaka postigla je Čorković, dok je vratarski dvojac Radovanić/Pandža obranio 11 lopti.

Dugo Selo '55 - Zamet 21:34 (8:17)

Jedini nedjeljni susret odigrale su ekipe Dugog Sela i Zameta. U utakmici bez previše napetosti uvjerljivo je slavio favorizirani Zamet koji je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. Dugo Selo je pred svojom publikom odigralo svoju drugu prvoligašku utakmicu, no do pobjede protiv raspoloženog Zameta nisu mogle.

Rezultat je bio neizvjestan do šeste minute dok je još na semaforu stajalo 2:2. No, Zamet je tada počeo preuzimati utakmicu u svoje ruke. Serijom od osam pogodaka u 12 minuta stvorile su razliku koja je za rukometašice Nenada Plašića bila nedostižna. Niti drugo poluvrijeme nije donijelo preokret. Zamet je igrao svoju igru i vrlo je lako priveo utakmicu kraju s uvjerljivom pobjedom.

Najbolje pojedinke Zameta bile su Selena Milošević sa šest te Josipa Jerčinović s pet postignutih pogodaka. Kod Dugog Sela po četiri pogotka postigle su Josipa Mamić te Ana Marija Peti, dok je Mara Budić skupila deset obrana.