Mađarski PVSK osvojio turnir u Đakovu

Edvard Burić • ponedjeljak, 23.09.2013.

Košarkaški klub Meteor Đakovo organizirao je po mnogima jedan od najjačih košarkaških turnira u Slavoniji i Baranji, ugostivši tri prvoligaške momčadi. Na međunarodnom turniru uz domaće nastupili su mađarski PVSK iz Pečuha, bosansko-hercegovački SPARS iz Sarajeva i hrvatski prvoligaš Vrijednosnice OS Darda.

Vrlo zanimljiv turnir pod nazivom "Zvonila su zvona katedrale naše" organiziran je u čast obilježavanja oslobađanja Đakova. U dva dana odigrane su četiri utakmice, a naslov najbolje momčadi turnira odlazi u mađarski Pečuh.

Prvoga dana u polufinalnim ogledima sastali su se domaćin turnir Đakovo i mađarski PVSK u jednom i SPARS iz Sarajeva i Vrijednosnice OS Darda u drugom polufinalu. Domaći su se protiv Mađara sasvim solidno držali do 34. minute i rezultata 53:48. Ipak, u posljednjih sedam minuta posustaju i gosti velikom serijom 18:0 odlaze do zasluženog finala (48:72).

U drugom, daleko neizvjesnijem polufinalu, Brokeri iz Darde sa samo pet igrača uspjeli su iščupati pobjedu protiv SPARS-a (76:73). Dejan Meznarić bio je iznimno raspoložen i sa svojih 35 koševa donio hrvatskom prvoligašu finale i dvoboj protiv PVSK-a.

U finalnom dvoboju premoreni Brokeri nisu mogli do naslova prvaka turnira. Trener Muminović u tom je ogledu koristio sedam igrača, nasuprot čak devet igrača koji su se upisali u strijelce kod ekipe iz Pečuha koja je slavila 86:73. Meznarić je ubacio samo 13 koševa, što mu je s 35 polufinalnih bilo dovoljno za titulu najboljeg strijelca turnira. Za najboljega igrača proglašen je Veljko Budimir, član PVSK Panthersa.

U borbi za treće mjesto SPARS je pobijedio Đakovo rezultatom 96:73 u utakmici koja je bila neizvjesna otprilike do sredine treće četvrtine. Tada su domaći pali u snazi što su gosti iskoristili i došli do prilično uvjerljive pobjede.