Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 24.09.2013, 15:30 h, Poreč, SRC Veli Jože, gledatelja: 350
Suci: Križarić Igor, Križarić Borut, Bacinger Branko (svi Čakovec)

Ivana Strahija • utorak, 24.09.2013.

Nakon što je za kormilo Farmaceuta sjeo novi trener, momčad je upisala pobjedu u 1/16 finala Kupa te je sa šest golova u Poreču prošla u daljnje natjecanje....

Masimo Krizmanić
46'
19
Haris Drkić
54'
7
Sandro Užila
74'

Filip Ozobić
59'
Mladen Frančić

Bez prevelikih problema je Slaven Belupo nadigrao Jadran u Poreču. Član 3. HNL Zapad nije bio preteški protivnik za Farmaceute, koji su očito živnuli nakon promjene trenera. No, ne treba suditi po jednoj utakmici, i to protiv nižerangiranog protivnika, iako se navijači nogometaša iz Koprivnice svakako mogu razveseliti što je njihova ekipa u osmini finala Kupa.

Mrežu Jadrana u šestoj je minuti načeo Petar Filipović, pokazavši tako domaćim nogometašima u kojem će smjeru utakmica ići. Slijedi ne jedan, nego dva gola za redom Enesa Novinića, i inače najboljeg strijelca Farmaceuta, pa se na odmor ide s 0:3.

U drugom dijelu susreta "ponavljanje gradiva" iz prvog poluvremena. Već u 48. rezultat u korist Slaven Belupa diže Mateas Delić, dok za 0:5 zabija i Dejan Glavica. Konačnih 0:6 postavio je Dario Čanađija.

Pobjeda, nakon tolikih loših izdanja Farmaceuta ove sezone, svakako veseli, a vjerojatno je dosta značila i za samopouzdanje ekipe koju je nedavno preuzeo Mladen Frančić.

Bila je to također dobra priprema za nastavak prvenstva, u kojem Slaven Belupo putuje na megdan Hrvatskom dragovoljcu. No, novi je trener odlučio da (samo) Kup nije dovoljan da se momčad pripremi, već će u srijedu igrati još jednu utakmicu, ovog puta prijateljskog karaktera, protiv Croatije u Grabrovnici.