Hrvatska reprezentacija uvjerljivim nastupom do Europskog prvenstva u Belgiji

Branimir Korać • utorak, 24.09.2013.

Hrvatska futsal reprezentacija i u uzvratnom susretu je nadigrala Slovačku i na kraju je s ukupnih čak 7:1 prošla na Europsko prvenstvo u Belgiju. Još jedan sjajan nastup Stankovićevih izabranika donio im je pobjedu 4:0 i lagan prolazak preko Slovaka...

HRVATSKA - SLOVAČKA 4:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jelovčić (4:10), 2:0 Jelovčić (21:07), 3:0 Marinović (34:13), 4:0 Jelovčić (37:32)

Žuti kartoni: Babić, Drahovsky, Bahna

Crveni karton: Grcić

Hrvatska: Jukić, Grcić, Novak, Jelovčić, Marinović, Capar, Dakić, Protega, Grbeša, Matošević, Petrović, Čavar, Babić, Stojkić.

Slovačka: Gašparovič, Rafaj, Kozar, Mikita, Haško, Rejžek, Rick, Brunovsky, Drahovsky, Fehervari, Varady, Bahna, Bartošek, Brndiar.

Dominantnim nastupom i vrhunskim pristupom i u uzvratu, hrvatska futsal reprezentacija osigurala je plasman na Europsko prvenstvo u Belgiji. Iako je u prvom susretu u Slovačkoj slavila 3:1 i iako je povela u uzvratu već nakon četiri minute igre, u nastupu nije bilo opuštanja.

Izbornik Stanković upozoravao je uoči utakmice da Slovačka nije bezazlen protivnik i da će trebati puno ozbiljnosti jer je protivnik uigran i vrlo neugodan.

Igrači su ozbiljno shvatili njegov apel i jednako tako su ušli u utakmicu. To im se isplatilo već u četvrtoj minuti kada je Franko Jelovčić zabio za vodstvo Hrvatske.

Do kraja prvog poluvremena promjena nije bilo, Hrvatska je zadržala prednost i mirno je otišla na odmor. Očekivao se napad Slovaka od samog starta drugog dijela, međutim dočekao ih je hladan tuš.

Već nakon 67 sekundi igre u drugom poluvremenu Jelovčić je svojim drugim golom Hrvatsku odveo do 2:0 i već tada je postalo jasno da će Slovačka teško postići četiri gola u samo 20 minuta, ako je jedva zabila jedan u punih 60.

Hrvatska je u nastavku susreta uspješno branila svoja vrata te je bila opasna pred golom Gašparoviča i uspjela je stići do još dva pogotka s kojima je kompletirala posao.

Prvo je Dario Marinović povisio na 3:0, a potom je sjajni Jelovčić svojim trećim golom potpuno potopio Slovake.

Hrvatska je do pobjede stigla unatoč crvenom kartonu za Jakova Grcića nakon prekršaja u 18. minuti.

Izbacivanjem Slovačke Hrvatska je po prvi put nakon 12 godina uspjela izboriti nastup na Europskom prvenstvu kroz kvalifikacije i to vrlo kvalitetnim nastupom pokazavši da će imati što za reći i u Belgiji.