Ivor Krapac • srijeda, 25.09.2013.

Sevilla je tek u šestom kolu došla do prve ovosezonske pobjede u španjolskom prvenstvu. Momčad koju kao kapetan vodi Ivan Rakitić je kod kuće proslavila 4:1 protiv Rayo Vallecana, a hrvatski reprezentativac istaknuo se s dva pogotka. Valencia je u posljednjim trenucima susreta došla do gostujuća tri boda protiv Granade...

Poslije poraza na zahtjevnim gostovanjima u posljednja dva kola, protiv Barcelone (3:2) i Valencije (3:1), Sevilla se pobrinula za bolje vijesti za svoje navijače u domaćem nastupu u šestom kolu španjolske Primere. Gostujući Rayo Vallecano je na Sanchez Pizjuanu pao s 4:1, a važnu ulogu pritom je imao hrvatski reprezentativac i kapetan domaćina Ivan Rakitić.

Hrvatski veznjak se prvi put upisao na semafor u 17. minuti. Anaitz Arbilla je u kaznenom prostoru srušio Cokea, a Rakitić se prihvatio izvođenja 11-erca i doveo domaću momčad u vodstvo.

Poslije pogotka s 11 metara, hrvatski reprezentativac je u nastavku utakmice bio precizan i iz slobodnog udarca. U 53. minuti je s 20-ak metara udaljenosti svladao suparničkog vratara Rubena Martíneza za Sevillino povećanje na 2:0.

Rayo Vallecano vratio se u igru pogotkom Adriana u 55. minuti, ali Sevilla je do kraja utakmice dobila još jednog dvostrukog strijelca i time otklonila sve dvojbe o pobjedniku. Dvaput se na semafor upisao Kolumbijac Carlos Bacca, za 3:1 u 81. i završnih 4:1 u 88. minuti.

Sevilli je ova pobjeda bila prva ovosezonska u španjolskom prvenstvu. Rakitićeva momčad sada ima pet bodova.

Valencia je u šestom kolu osigurala pobjedu nakon što se već činilo da će gostujući ogled s Granadom završiti bez golova. Šišmiši su se radovali u četvrtoj minuti sudačke nadoknade na kraju utakmice, kada je za sva tri boda zabio Brazilac Jonas.

Valencia je tim pogotkom zadržala priključak s vrhom ljestvice, s devet prikupljenih bodova u dosadašnjih šest kola.

• Obrisan korisnik27.09.2013. u 15:57
    lupajte minuse ali nije ni čudo da im je on glavni igrač kad imaju 5 bodova u 6 utakmica..
  • Obrisan korisnik26.09.2013. u 15:44
    I kod Bilića su igrali očajno protiv Gruzije i Grčke itd, nema to puno veze s izbornikom
  • Obrisan korisnik26.09.2013. u 15:43
    igra i zabija kad igra u klubu (ne samo on) a kad se skupe izgledaju ko hrpa poljoprivrednika koja ne more preći centar protiv srbije i opaliti na gol više od jedanput protiv Škotske
  • Obrisan korisnik26.09.2013. u 15:16
    @hrki1982 mislim da je ovo najbolji komentar koji sam procito zadnje vrijeme. najsmjesnije u tome svemu da nasa dva najbolja stopera niti ne igraju (ili jedan od njih igra lijevog bocnog)... Stimac smijurija
  • Obrisan korisnik26.09.2013. u 14:08
    uz mandžu trenutno naš najbolji igrač. bravo raketa.