Damir Žbulj • srijeda, 25.09.2013.

U preostalim susretima drugog kola njemačkog nogometnog DFB Pokala, aktualni osvajač naslova minhenski Bayern bez previše problema svladao je Hannover, a Guardiola si je dozvolio luksuz da mu Mario Mandžukić čitav susret odgleda s klupe. U iduće kolo prošli su Lakićev Eintracht, ali i Union Berlin, Kreilacha i Punčeca...

Prije desetak dana Bayern je na Allianz Areni u prvenstvenom ogledu slavio 2:0, naravno, uz pogodak Marija Mandžukića, no, u Kupu si je protiv istog suparnika Guardiola dopustio luksuz da svog najboljeg napadača ostavi na klupi čitavu utakmicu. U špici je od prve minute zaigrao Pizarro, odmor su dobili i Robben i Ribery, no, i bez njih nije bilo previše upitno tko će na kraju biti pobjednik ovog dvoboja.

Müller je na 1:0 zabio u 17. minuti, a deset minuta kasnije bilo je 2:0 baš preko Pizarra. Ya Konan vratio je nadu gostima u pozitivan rezultat malo prije odmora, no, u nastavku su Müller i Ribery, koji je ušao umjesto Čileanca, dovršili priču.

Eintracht je u Frankfurtu s 2:0 nadigrao Bochum, no, hrvatski napadač Srđan Lakić ponovno se nije naigrao. Ušao je u igru 20-ak minuta prije kraja, kada je već sve bilo riješeno. Blitzkrieg je u dvije minute sredinom prvog dijela započeo Inui, a zaključio Aigner.

Union Berlin gostovao je kod Osnabrücka te je minimalnom pobjedom izborio nastup u trećem kolu DFB Kupa. Mattuschka je zabio još u 14. minuti, no, vrijedi istaknuti kako su Kreilach i Punčec odigrali za pobjedničku ekipu čitavu utakmicu.

Freiburg je iskoristio prednost domaćeg terena nadigravši Stuttgart, golovima Gintera i Mehmedija. Ibišević je samo u završnici ublažio poraz.

Schalke je s ugodnih 1:3 slavio na gostovanju kod Darmstadta, iako je na odmoru bilo 'samo' 1:1. U nastavku su gostima pobjedu donijeli Höwedes na početku i Meyer pred kraj drugog dijela.

Kaiserslautern je iznenadio prvoligaša Herthu s 3:1, iako su gosti iz Berlina stigli do početne prednosti. Idrissou, Matmour i Occean demolirali su berlinski sastav u nastavku.

Ingolstadt je s 2:0 slavio na gostovanju kod FSV Frankfurta, dok je Saarbrücken kod kuće bio bolji od Paderborna 2:1.