Vodeni sportovi

Mladostaši svladali i Nizozemce, odluka u trećoj četvrtini

Ivor Krapac • petak, 27.09.2013.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti došli su do treće pobjede na kvalifikacijskom turniru za Ligu prvaka u Napulju. Mladostaši su u četvrtak već osigurali nastup u sljedećem krugu kvalifikacija, a u petak su bili jači od nizozemskog Schuurmana...

Zagrebačka Mladost opravdala je ulogu favorita protiv Schuurmana u četvrtom kolu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka u Napulju. Momčad koju vodi Vjekoslav Kobešćak je s 15:9 bila bolja od nizozemskog kluba, uz odlučujući rezultatski bijeg u trećoj četvrtini. Poslije 5:3 na poluvremenu, Mladost je u završni dio utakmice ušla s 11:6, pa više nije bilo dvojbi kome će pripasti pobjeda.

U dolasku do +6 protiv Nizozemaca, Mladostaše su s po tri pogotka vodili Marin Dašić, Ante Vukičević i Andro Gagulić, dok su po dva gola ubilježili Marko Martinić i Duje Živković. Najefikasniji Schuurmanov strijelac bio je Otto Frikk, koji je zabio četiri pogotka.

Momčad Vjekoslava Kobešćaka će na turniru u Napulju odigrati još jednu utakmicu. Subotnji suparnik bit će malteška Valletta, protiv koje se očekuje uvjerljiva pobjeda.