Regionalna liga (M), 3. kolo, 28.09.2013, 19:00 h
Meškov Brest 23:27 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar ostavio Meškov Brest bez novih regionalnih bodova

Zvonka Keliš • subota, 28.09.2013.

Rukometaši Meškov Bresta nakon poraza na samome startu domaćeg prvenstva na svom su terenu poraženi i u sklopu trećega kola SEHA lige koji im je u Bjelorusiju doveo ekipu aktualnog makedonskog prvaka. Nakon izjednačenog prvoga dijela momčad Vardara u nastavku se jednostavno pokazala boljom te se kući vraća s novim regionalnim bodovima.

Odgođeni susret trećega kola odigran je ove subote u bjeloruskom Brestu u koji je stigao aktualni makedonski prvak. Momčad Vardara nakon otvaranja europske sezone sjajnom predstavom protiv Barcelone kojoj su Makedonci na koncu uzeli bod na svome terenu, upisala je poraz od Dinamo Minska, no, s njegovim suparnikom u borbi za prvaka Bjelorusije nije imala većih problema te je osigurala slavlje s četiri pogotka razlike. Ekipi Meškova to je, pak, drugi poraz u Regionalnoj ligi, ali i drugi uzastopni nakon poraza na otvaranju domaćeg prvenstva prije svega nekoliko dana.

Iako trener domaće momčadi Željko Babić zbog ozljeda nije mogao računati na pomoć Baranaua i Atajevasa, David Špiler, unatoč svojim problemima s ramenom, uspio je dati svoj doprinos. S druge strane trener Vardara Zoran Kastratović odlučio je proigrati većinu svoje ekipe stoga priliku nisu dobili tek Milić te Igor Karačić.

Momčad hrvatskog trenera u susret je krenula uvodnim vodstvom za koje zaslužan biva Kamišik na što, pak, odgovara Raković pogotkom za izjednačenje. Igralo se potom pogodak za pogodak (3:3, 11:11) sve do posljednjih pet minuta prvoga dijela kada gosti odlaze na 14:12, no domaćin do isteka 30. minute osiguravaju novo poravnanje rezultata (14:14).

U nastavku susreta gostujuća momčad odvaja se na sigurnijih 19:16 te 21:19 te u posljednjih desetak minuta više ne ispušta stečeno vodstvo. Do samoga kraja domaći se rukometaši trude sustići svog suparnika, no ne uspijevaju smanjiti svoj zaostatak te na koncu bivaju poraženi s četiri pogotka razlike (27:23).

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Alex Dujšebajev s pet postignutih pogodaka, dok su po četiri dodali Filip Lazarov i Timur Dibirov. Inaki Malumbres i Peter Angelov zajedno su sakupili ukupno 16 obrana, dok je na suprotnoj strani Ivan Pešić obranio osam lopti, a Vitalij Čarapenka njih tri. Najbolji kod Meškov Bresta bili su Dimitrij Kamišik, Viacheslau Šumak i Jurij Tatarin s po pet golova, David Špiler zabio je tri gola, Robert Markotić dva, a Ivan Karačić jedan, dok se kapetan Ljubo Vukić i Domagoj Sršen nisu upisali u listu strijelaca.