Vodeni sportovi

Dobar uvod u sezonu za Primorje, Mornar i Jadran iz Herceg Novog

Tea Lokas • nedjelja, 29.09.2013.

Osim Juga, prvo kolo Jadranske lige uspješno su okončale i ekipe Primorja, Mornara i Jadrana iz Herceg Novog. Sve su momčadi uvjerljivo porazile svoje prve protivnike, a najviše su pogodaka dali Novljani imenjacima iz Splita...

Primorje EB - Primorac 13:7 (4:3, 3:1, 2:0, 4:3)

Rijeka, Bazen na Kantridi
Jadranska liga, prvo kolo

Primorje: Vićan, Radu 2, Peroš, Krapić, De. Varga 2, Sukno 2, Muslim 2, Petrović, Da. Varga 1, Obradović 3, Šetka, Garcia 1, Čubranić, Mudražija. Trener: Ivan Asić.

Primorac: U. Brguljan, Kudaba, Lučić 1, Danilović, M. Brguljan 1, Đurović 1, Nikolov, Tešanović, Mačić, Murišić 3, Vukasović 1, Gopčević, Kriještorac. Trener: Veljko Uskoković.

Igrač više: Primorje 4/9, Primorac 3/12
Peterci: Primorje 1/1, Primorac 0/1
Suci: Tomić i Gavrilović

Riječani se nisu pretjerano namučili u prvoj utakmici regionalnog natjecanja protiv Kotorana. Do kraja prvog poluvremena stvorili su, uz pomoć maestralnog Vićana, prednost od tri pogotka (7:4).

U nastavku su na krilima Muslima i Garcije došli do 9:4, a nakon kratkog opuštanja u posljednjih osam minuta Splićanin je svojim drugim pogotkom susret "zaključao" na 13:7.

Paulo Obradović na strani pobjednika i Nikola Murišić za Primorac, zabilježili su po tri gola. Raspoloženi Riječani imali su još četvoricu igrača s po dva pogotka: Cosmina Radua, Deneša Vargu, Sandra Sukna i Petra Muslima.

AVK Branik - Mornar BS 6:17 (2:5, 1:2, 1:4, 2:6)

Maribor, Kopališče Pristan

AVK Branik: Škrbić, Stojanović 1, Lilić, Jureša, Globovnik, Puklavec, A. Pevec 1, Kager, Uremović, M. Pevec 1, Rajšp 3, Gledec, Beton. Trener: Milan Mitrović.

Mornar BS: Bujas, Čagalj, Marinić Kragić 2, Ćorušić 1, Čalić, Lušić 1, Letica 2, Đogaš 3, Stipić 2, Vrdoljak 1, Lozina 2, Ban 3, Anić, Butić. Trener: Zdeslav Vrdoljak.

Suci: Margeta i Radonjić

Problema u Mariboru nisu imali ni Mornarevci, koji su domaćine "smrznuli" na -11. Nova momčad u Jadranskoj ligi, inače trećeplasirana u slovenskom prvenstvu, nije mogla protiv prošlogodišnje pete ekipe regionalnog prvenstva.

Gotovo svi su pogađali za splitsku ekipu, no s tri pogotka najistaknutiji su bili Đogaš i Ban. U strijelce se upisao po prvi put u seniorima i mladi Dario Vrdoljak. Polovicu pogodaka za Maribor postigao je sam Matej Rajšp (3).

Jadran HN - Jadran ST 19:9 (7:1, 4:2, 3:2, 5:4)

Herceg Novi, Bazen na Škveru

Jadran HN: Kandić, Moskov, Popadić, Kovačević 2, Vidović 2, Brajović, Baničević 2, Sarić 3, Ivović 1, Sekulić 4, Giga 1, Pješivac 2, Popović, Ukropina 2. Trener: Vladimir Gojković.

Jadran ST: Kačić, Jaić, Gluhaić 1, Milardović 1, Kaleb, Tonković 1, Santini 1, Maras 1, Vegar 1, Rabadan, Banovac 1, Lisica, Vlaić, Divković 2. Trener: Mirsad Zajmović.

Igrač više: Jadran HN 9/13, Jadran ST 2/11
Peterci: Jadran HN 0, Jadran ST 1/2
Suci: Radičević i Adžić

Novljani su s deset razlike u domaćem bazenu na Škveru nadigrali imenjake iz Splita. 7:1 bilo je već nakon prvih osam minuta igre, da bi ta prednost do kraja druge četvrtine narasla na 11:3. Splićani su u posljednjoj dionici susreta odigrali na razini, no prekasno da bi se vratili u igru protiv dominantnih vaterpolista Vladimira Gojkovića.

Najefikasniji u susretu bio je Luka Sekulić (4) iz redova Novljana, dok je na strani Jadrana iz Splita dvostruki strijelac bio jedino Marino Divković.

Preostala dva dvoboja prvog kola Triglav Jadranske lige, između POŠK-a i Budve te Mladosti i Medveščaka, odigrat će se u srijedu, 2. listopada.