Bogdanović vrlo dobar u pobjedi Fenerbahčea u Kupu Turske

Branimir Korać • utorak, 01.10.2013.

U Edirneu je započelo odigravanje jedne skupine Kupa Turske, a u toj skupini se nalazi i Fenerbahče s dvojicom hrvatskih reprezentativaca. U prvom susretu momčad Željka Obradovića bila je bolja od Tofasa 87:76...

Nova sezona turske košarke započela je tradicionalno Kupom koji se odigrava u četiri skupine s po četiri momčadi. U skupini u Edirneu nalaze se uz domaći Olin i Konya, Fenerbahče i Tofas, a prvog dana su do pobjeda stigli Olin i Fenerbahče.

Olin Edirne je u prvoj utakmici s Konyasporom lakoćom stigao do pobjede 88:65, a onda su na parket izašli favoriti za prvo mjesto igrači Fenerbahčea te Tofas.

Fenerbahče je na kraju slavio s 87:76 u susretu u kojem nije imao lagan posao. Tofas je imao prednost na poluvremenu, vodio je i u početnoj fazi drugog dijela, ali onda je Fenerbahče zaigrao bolje i stigao do preokreta.

Najraspoloženiji u pobjedničkom sastavu bili su Melih Mahmutoglou s 25 poena i četiri skoka te naš reprezentativac Bojan Bogdanović koji je za 29 minuta ubacio 16 poena (4/6 za dva, 1/4 za tri, 5/5 slobodna) uz četiri skoka. Luka Žorić je za 23 minute ubacio pet poena (2/4 za dva, 1/2 slobodna) uz šest skokova.

U redovima Tofasa Samet Geyik je ubacio 14 poena, a Marcus Edward Denmon 13. Rok Stipčević je za 28 minuta dodao osam poena (1/3 za dva, 2/4 za tri).