Večer domaćina, u četvrtfinale Liga kupa prošli Bičanić i Batinović

Mihaela Bradovski • srijeda, 02.10.2013.

Pet je prvoligaških klubova u Francuskoj u srijedu izborilo plasman u četvrtinu finala Liga kupa. Na domaćem terenu redom su slavili Chambéry, Sélestat, Saint-Raphael, Montpellier i Cesson. Nastupe je upisalo i nekoliko hrvatskih internacionalaca...

Najuvjerljiviji je u prvoj fazi ovog natjecanja bio Montpellier koji je na pogon strijelca 11 pogodaka Dragana Gajića stigao do 33:21 pobjede nad Dijonom. Sjajan je ove srijede bio i vratar domaćina Thierry Omeyer koji je pročitao 17 protivničkih šuteva.

Nastup za Dijon upisao je i Jakov Vranković protiv kojeg je francuski vratar bio posebno raspoložen. Vranković je od 11 šuteva bio precizan tek tri puta uz dva isključenja. Bez obzira na konačnih visokih +12 za Montpellier gostujući je sastav na odmor otišao s dva pogotka prednosti, a presudio mu je period od 37. do 43. minute u kojima nije uspio niti jednom matirati Omeyera.

Lagan posao večeras imao je i Chambéry koji je rezultatom 33:24 svladao sastav Aixa. Iako su gosti poveli s 2:0, a u toj početnoj fazi susreta držali i +3, momčadi Marija Cavallija već je do poluvremena stigla do prednosti te je u nastavku utakmice bez velike drame osigurala iduću fazi natjecanja.

S devet pogodaka Chambéry je predvodio Panić, četiri su postigli Bašić i Paty, dok se Damir Bičanić u strijelce upisao dva puta iz pet pokušaja. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Illes sa šest zgoditaka.

Najraspoloženiji Hrvat večeras bio je Damir Batinović u dresu Cessona koji je četvrtinu finala izborio minimalnom 25:24 pobjedom protiv Ivryja. Batinović je precizan bio četiri puta uz dva promašaja te jedno isključenje. Pobjednički pogodak postigao je najbolji strijelac domaćina Mathieu Lanfranchi (6) u posljednjoj minuti.

Baš poput Vrankovića od ovog se natjecanja oprostio Tremblay Vladimira Ostarčevića koji se večeras nije našao u konkurenciji. Uspješniji je bio Sélestat rezultatom 29:27. Domaćin je susret u svoju korist riješio u posljednje dvije minute, prvo je Salami poentirao s linije sedam metara, a zatim je konačnih +2 postavio Eymann 15-tak sekundi prije kraja.

Iduću fazu natjecanja izborio je i Saint-Raphael i to zahvaljujući 29:25 slavlju nad Nimesom. Četiri pogotka prednosti domaći sastav držao je na kraju prvoga dijela, a u nastavku je uz nešto smanjen ritam upio održati tu prednost. Predvodili su ga Abily s 11 zgoditaka i Demaille s 14 obrana.

U četvrtak je na rasporedu dvoboj između Nantesa i Fenixa iz Toulousea, dok će se francuski predstavnici u Ligi prvaka PSG i Dunkerque, ujedno i branitelj naslova, natjecanju priključiti upravo od četvrtfinala.