MZT Skopje otvorio novu sezonu regionalne lige uvjerljivom pobjedom nad Olimpijom

Kristijan Musa • petak, 04.10.2013.

Makedonski i slovenski košarkaški predstavnici, MZT i Union Olimpija, otvorili su 14. sezonu regionalne košarkaške lige, treću sezonu pod nazivom ABA liga. MZT je svoju drugu sezonu u ovom natjecanju otvorio sa uvjerljivom domaćom pobjedom nad Olimpijom 79:60. Makedonski predstavnik tijekom cijele utakmice nije niti jedan jedini put ispustio svoju prednost te je utakmicu rutinski priveo kraju...

U dvorani Boris Trajkovski u Skopju odigrana je prva utakmica prvog kola nove sezone ABA lige između domaćeg MZT-a i Union Olimpije. Slovenci su stigli sa velikim ambicijama u makedonsku prijestolnicu, prvenstveno nakon jako loše prošle sezone u regionalnoj ligi. Domaći su pak porušili i najmanji dijelić ambicija slovenskog predstavnika te odigrao jednu odličnu utakmicu, u kojoj su se pobrinuli da ne dođu ni do kakve neizvjesnosti.

Od samog početka domaći su preuzeli inicijativu. Nakon početnog odmjeravanja snaga uslijedila je jedna serija MZT-a, koji su prvu dionicu dobili sa sedam poena razlike. Drugih deset minuta odigrali su još bolje te na odmor otišli sa 11 pogodaka prednosti. U drugom poluvrijeme još su podignuli razinu svoje igre te u jednom trenutku imali prednost i od 25 poena razlike, na pet minuta prije kraja. Gostujući košarkaši su uspjeli ipak malo ublažiti poraz te na kraju napustili Skopje porazom od 19 poena razlike.

Najučinkovitiji kod domaćih bili su Damjan Stojanovski i veteran Todor Gečevski sa po 16 poena, dok je Davis dodao 12. Kod poraženih Sasu Salin je postigao 12, a Deividas Gailius i Alex Stephenson po 11 poena. U sljedećem kolu u utorak MZT putuje u Mađarsku u goste Szolnokiju, dok će Olimpija ugostiti Cibonu u četvrtak.

U subotu se nastavlja program prvog kola nove sezone regionalne košarkaške lige. Cibona će ugostiti Radnički iz Kragujevca, a Zadar mađarskog predstavnika Szolnokija. U nedjelju će Cedevita na gostovanje kod novaka u ovosezonskoj ABA ligi, Mega Vizure.