Lietuvos Rytas posljednji sudionik grupne faze Eurolige

Branimir Korać • subota, 05.10.2013.

Dario Gjergja nije uspio odvesti Oostende u Euroligu. Malo je nedostajalo, odlično se njegova momčad držala u završnom susretu, ali Lietuvos Rytas je pokazao klasu više...

Nakon što je eliminirao dva favorita, Himki i Banvit, Oostende je trebao još jedno iznenađenje kako bi stigao do grupne faze Eurolige. Na završnoj stepenici ga je čekao domaćin kvalifikacijskog turnira Lietuvos Rytas koji je ipak bio prejak.

Više od 15 minuta činilo se da Lietuvos nije ništa naučio na poučku Himkija, njih je također šutom s vanjskih pozicija terorizirao Pierre Antoine Gillet, međutim kada je jednom ušao u svoj ritam igre, Oostende je počeo padati.

Lietuvos se počeo vraćati u završnici druge četvrtine te je na odmor otišao samo s dva poena zaostatka nakon što je gubio i s dvoznamenkastom prednosti. U istom stilu je otvorio i drugo poluvrijeme, Belgijci su ga sve teže pratili i na kraju je Lietuvos Rytas slavio sa 75:66 i izborio nastup u skupini D u društvu Crvene zvezde, Laboral Kutxe, Maccabija, Panathinaikosa i Lokomotiv Kubana.

Posljednju priliku Oostende je imao u završnici susreta kada je kod 70:66 propustio realizirati dva napada, Ponitka i Gillet su gubili loptu i Litavci su osigurali pobjedu polaganjem Palaciosa.

U pobjedi protiv Oostendea istaknuli su se Martynas Gecevičius s 19 poena i Juan Palacios s 11 poena i 13 skokova. Kod poraženih Pierre Antoine Gillet je ubacio 16 poena uz deset skokova, a Andrija Stipanović dodao je 14 poena i pet skokova.