Ivan Santini i Stipe Perica pogocima donijeli pobjede svojim momčadima

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 07.10.2013.

Sjajan golgeterski vikend imao je zadarski napadački dvojac Ivan Santini - Stipe Perica. Njihovi klubovi došli su do pobjeda upravo njihovim pogocima, a posebno je impresivan bio Kortrijkov trijumf kod prvaka Anderlechta...

Ivan Santini još je jednom ove sezone postao junak navijača Kortrijka. Na gostovanju kod prvaka Anderlechta u Bruxellesu Kortrijk je pogotkom 24-godišnjeg Zadranina u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena došao do velike pobjede i zadržao se u gornjem domu ljestvice.

Kortrijk je s ova tri boda čvrsto usidren na sedmom mjesto ljestvice belgijskog prvenstva sa samo dva boda zaostatka za petoplasiranim Anderlechtom. Santiniju je ovo bio osmi prvenstveni pogodak u 10 kola, a u narednom kolu nakon reprezentativne pauze Kortrijk na svom stadionu dočekuje drugog belgijskog velikana Club Brugge.

Jednako uspješan bio je u susjedstvu i Santinijev mlađi kolega Stipe Perica. Chelseajev napadač na posudbi u NAC Bredi ušao je u 66. minuti utakmice protiv Heraclesa kod rezultata 1:1 i zabio pobjednički pogodak sedam minuta prije kraja susreta.

Bio je to drugi pogodak 18-godišnjeg Zadranina za klub koji se nakon devet kola nalazi na 10. mjestu nizozemskog prvenstva.

• Obrisan korisnik07.10.2013. u 19:50
    Ajmo Zadrani!
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 16:42
    Mislim da si pogresno shvatio moj komentar... procitaj ponovo. Kolko se ja sjecam zadnje dvije tekme (koreja i lihtenstajn) su na "spasili" Rebic i Benko (asistencija). Niti sam ja reko da Benko treba biti konkurencija Da Silvi. Pogreske se dese, i najbolje spice promase i sta sad. Po trenutnoj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 16:01
    previše se malo tog benka diže u nebesa. svaka čast njemu, ali lik ne može biti konkurencija da silvi i kaliniću, a kamo li ne jednom madžukiću! lik je napadač na razini vukušića. dobar za HNL. znam da će sad biti minusa, ali bio sam na tekmi s betisom i lik je tragičar. išli su 2 na 1 on i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 15:54
    Kuzim ja da je Stico izbornik, i da ima muha u glavi. Ali jbt ako se pozivaju Halilovic, Sammir, Radosevic, Badelj (vise cak i ne, prodali se) i ostala bagra, zasto Santini, Perica, Benko, ili Jajalo nebi dobili poziv, ne predpoziv