Liga prvakinja - Grupa D, 2. kolo, 12.10.2013, 18:00 h
Podravka Vegeta
Podravka Vegeta 29:18 Balonmano BB

Podravka sjajna kod kuće, upisani bodovi ključni za proljeće u Europi

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 12.10.2013.

Najbolje hrvatske rukometašice su na svom parketu u koprivničkoj dvorani Frana Galovića pokazale kvalitetu nadmoćnu onoj španjolskih prvakinja te su s 29:18 otpravile protivnice kući.

Podravka Vegeta – Balonmano Bera Bera 29:18 (14:7)

2. kolo Lige prvakinja, skupina D
Koprivnica, dvorana Fran Galović, gledatelja 2000
Sutkinje: Irina Tkačuk / Tetiana Rakitina (Ukrajina)

Podravka: Jukić, Kapitanović, Milenković 20 obrana (1 penal)/ Čović 4, Gavranić 2, Pongrac, Šenvald, Havić 1, Živković 10, Vukojević, Nemaškalo 2, Milanović Litre 4, Dragišić 2, Vidak, Trifunović 4, Poljak
Trener: Goran Mrđen

Bera Bera: Temprano 9 obrana (1 penal), Acuna / Arrojera, Arizaga, Menendez 3, Dunay 1, Elorza 1, Etxeberria, Pinedo 8, Ziarsolo 3, Cardoso 2, Martinez, Nunez, Ederra
Trener: Imanol Avarez

SEDMERCI: Podravka 4/5, Bera Bera 3/5
ISKLJUČENJA: Podravka 4 minute, Bera Bera 4 minute

U susret obje ekipe ulaze s po neiskorištenim napadom, pokazavši tako da je objema važnost utakmice na pameti. Prva se straha oslobodila domaća Tina Gavranić, a onda je Dina Havić oplemenila Bera Berin neiskorišteni napad. No, 2:0 nije bilo dovoljno da obeshrabri Španjolke, kod kojih u petoj minuti na vidjelo izbila najkvalitetnija pojedinka u toj postavi, Elizabeth Pinedo.

Slika 2 od 2.

Pinedo je sama zabila idućih pet golova za Španjolke pokazavši kako uistinu jest klasu iznad svojih kolegica. Kokice se muče, Gavranić ne realizira penal, piše se pregršt tehničkih pogrešaka i gledateljstvu je sasvim nejasno zbog čega Podravka ne iskorištava svoju fizičku i kvalitativnu nadmoć koju vidljivo ima nad španjolskim debitanticama.

Na sreću domaćih navijača, Španjolke nisu uspjele iskoristiti domaću slabost u povesti, a Podravkašicama je trebao samo mali poticaj da se konačno odlijepe od Bera Bere. On stiže u obliku isključenja Marie Nunez u 13. minuti, kod rezultata 3:3, a pošto je Jelena Živković realizirala dodijeljeni penal, moglo se krenuti naprijed. Tri minute kasnije, i uz gol najiskusnije Kokice Vesne Milanović Litre, Podravka ima 7:3 i daljnje zaustavljanje "Podravka ekspresa" Španjolkama postaje nemoguće.

Do kraja poluvremena gledatelje je još razveselio ulazak u igru Andree Čović, koja ima problema s koljenom i bilo je upitno hoće li moći uopće nastupiti, a uz njenu pomoć i izuzetno raspoloženu golmanicu Mirjanu Milenković, koja je u prvih 30 minuta skupila deset obrana (jedan sedmerac), Podravka pred odlazak na odmor ima 14:7.

Slika 1 od 1.

U drugom dijelu Španjolke opet kreću nešto agresivnije, ali im uzalud trud kad u dresu Podravke igra Živković, pristigla u ljeto iz crnogorske Budućnosti, koja nemilice puni mrežu iza Ane Temprano, a obrana Bera Bere ne može joj ništa. U 40. minuti je 21:11, nakon gola Čović.

Do kraja susreta Podravka je došla do +11 te time obranila svoje europske proljetne nade. U idućem kolu Kokice idu na megdan skopskom Vardaru.