Vodeni sportovi

Mladost poražena od Radničkog, natjecanje nastavlja u Eurokupu

Branimir Korać • nedjelja, 13.10.2013.

Vaterpolisti Mladosti nisu uspjeli napraviti čudo. Nakon što je Pro Recco svladao Budvu, bilo je jasno da Mladosti za ostanak u kvalifikacijama Lige prvaka igra samo nestvarno velika pobjeda protiv Radničkog, ali na kraju je upisan poraz...

Kako se i očekivalo uoči početka talijanskog turnira druge runde kvalifikacija Lige prvaka, Pro Recco i Radnički su ipak bili prejaki i nastavljaju natjecanje u trećoj rundi kvalifikacija.

Mladost je pobjedom protiv Budve u subotu osigurala nastup u Eurokupu i time je ispunila cilj. Značajno pomlađena i oslabljena momčad Mladosti ipak ne može parirati srpskoj i talijanskoj momčadi stoga ovakav rasplet nije nikog iznenadio.

U posljednjem kolu Mladost je igrala protiv Radničkog i upisala je poraz 12:6. Kragujevčani su bez problema kontrolirali rezultat i iz četvrtine u četvrtinu samo su podizali prednost.

Strijelci za Mladost bili su Kristijan Milaković tri puta te po jednom Luka Bukić, Ivan Živković i Ante Vukičević. Kod Radničkog četiri gola postigao je Boris Zloković, tri Filip Filipović dok je Damir Burić dodao jedan gol.

Lagan posao imao je Pro Recco protiv Budve i lako je slavio 17:4. Čak sedam golova zabio je Matteo Aicardi, četiri je dodao Niccolo Figari dok je Maro Joković zabio dva gola. U sastavu Budve Fran Paškvalin je bio strijelac jednog gola.

• Obrisan korisnik14.10.2013. u 01:05
    pa jeste sila i verovatno ce i osvojit evro ligu on ili reko ili zvezda jug je oslabljen primorje moze da iznenadi takva je trenutna sitacija prihvatili mi to ili ne ne mozemo ziviti od stare slave
  • narada10814.10.2013. u 00:01
    narada108
  • Obrisan korisnik13.10.2013. u 21:46
    Taj tvoj Radnički nije sila,da bi bila sila nek ostvare bar pola koliko je Mladost toga osvojila. Možda tek onda budu sila kad osvoji LP-a,ali samo za neke klubove u rangu tvog Radničkog. Jer za HAVK Mladost,Radnički je mali klub.
  • Obrisan korisnik13.10.2013. u 21:42
    Šteta! Protiv jačih se ne može,ali tu je LEN kup,probajmo ga nekak osvojit. Bit će boljih dana i za HAVK Mladost najtrofejniji klub 20. stoljeća.
  • Obrisan korisnik13.10.2013. u 17:36