Hrvatska reprezentacija do 19 godina otvorila kvalifikacije visokom pobjedom protiv debitanta

Branimir Korać • četvrtak, 17.10.2013.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina nastupa u Češkoj na kvalifikacijskom turniru za Europsko prvenstvo. U prvom susretu bila je uvjerljiva i s visokih 7:0 svladala je debitanta u Uefinim natjecanjima reprezentaciju Gibraltara...

HRVATSKA - GIBRALTAR 7:0 (2:0)

Kvalifikacije za EP U-19, prvo kolo

Strijelci: 1:0 Jedvaj (41.), 2:0 Pašalić (45.), 3:0 Kolar (50.), 4:0 Kolar (62.), 5:0 Kolar (85.), 6:0 Mujan (89.), 7:0 Biljan (92.)

Crveni karton: Hernandez (45.)

Hrvatska: Livaković, Bartolec, Lučić (Viduka 69.), Jedvaj, Gomelt (Biljan 56.), Pašalić, Faletar, Mujan, Bagadur, Čirjak (Mandić 46.), Kolar.

Gibraltar: Neale, Ballester, Pons, Lee Coombes (Barnett 60.), Parker, Sergeant, Marquez (Sanz 65.), Hernandez, James Coombes, Victory, Villa (Victor 45.)

Odlično otvaranje kvalifikacijskog turnira u Češkoj ostvarila je reprezentacija Hrvatske. Uvjerljivom pobjedom protiv Gibraltara od 7:0 napravila je korak prema prolasku kvalifikacijske skupine.

Gibraltaru je ovo bio prvi službeni nastup u Uefinim natjecanjima, a protiv Hrvatske je bio bez ikakve šanse. Osjetno kvalitetnija reprezentacija slavila je vrlo uvjerljivo, a Gibraltaru je posao bio dodatno otežan jer je punih 45 minuta igrao s igračem manje.

Nije Hrvatska odmah slomila otpor Gibraltara već se na prvi pogodak čekalo sve do 41. minute kada je Tin Jedvaj na ubačaj Tomislava Gomelta iz kornera pogodio za 1:0.

U 45. minuti Anthony Hernandez zbog prekršaja nad Filipom Faletarom zarađuje drugi žuti karton i Gibraltar ostaje s čovjekom manje da bi već u sljedećoj minuti John Sergeant srušio Marka Kolara u 16 metara, a Mario Pašalić iz kaznenog udarca povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu Hrvatska je apsolutno dominirala i postigla je još pet pogodaka. Posebno raspoložen bio je Marko Kolar koji je redom pogađao u 50., 62. i 85. minuti da bi u završnici Tonći Mujan i Jakov Biljan postavili konačnih 7:0.

U drugom kolu skupine Hrvatska 19. listopada od 17 sati igra protiv Cipra.