Sesvete bolje od Samobora, Zelina nanijela prvi poraz Zametu

Jelena Bagarić • nedjelja, 20.10.2013.

Veoma je zanimljivo bilo u šestom kolu 1. HRL za žene. U dvama derbijima slavili su domaćini, Sesvete su bile bolje od Samobora, dok je prvoplasiranom Zametu Zelina nanijela prvi ovosezonski poraz. Trešnjevka je također na svom terenu slavila protiv Umaga, a jedinu gostujuću pobjedu odnijela je Koka koja je slavila protiv Splita. U derbiju začelja ljestvice Vranjic i Osijek podijelili su bodove.

Trešnjevka – Umag 25:20 (13:9)

Nakon što je izvukla remi sa Samoborom, Trešnjevka je došla do svoje druge pobjede u 1. HRL. U Kutiji šibica bile su bolje od Umaga s kojim su se sad bodovno izjednačile na ljestvici, no Istranke imaju jednu utakmicu manje.

Ekipa Mirana Ognjenovića od samog početka kontrolirala je susret i nije dopuštala Umagu da im se približi. Nakon početne serije od pet pogodaka bilo je jasno da Trešnjevka u ovom susretu želi samo pobjedu. Njihova prednost niti u jednom trenutku nije došla u pitanje te su mirno privele utakmicu kraju.

Fenomenalna je na vratima Trešnjevke bila Janja Golubić koja je skupila 24 obrane, a u igri su se istakle Tanja Komljenović i Jelena Kajfež sa po pet postignutih pogodaka. Umažanke je predvodila Ana Rajić koja je mrežu Trešnjevke zatresla sedam puta.

Sesvete Agroproteinka – Samobor 29:27 (17:11)

Iako rezultat to ne sugerira, igračice Sesveta lako su došle do pobjede nad Samoborom. Kroz cijelu susret vodile su igračice Nikole Škorića, te su na kraju došle do zaslužene pobjede koja ih je „lansirala“ na treće mjesto u ukupnom poretku.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Sesvećanke su preuzele vodstvo koje su više-manje uspijevale zadržati. Samoborke je u egal dva puta za redom dovela Iva Milanović – Litre koja je prvo u 14., a zatim i u 20. minuti pogodila za izjednačenje. Međutim, tih 8:8 bit će posljednje izjednačenje koje su Samoborke imale u susretu. Ostatak poluvremena ali i susreta pripao je Sesvetama koje su tek na kraju susreta malo popustile i dozvolile Lavicama da smanje svoj zaostatak.

Lana Franković s deset pogodaka predvodila je Sesvete do njihove treće pobjede, a vratarski duo Pijević/Bešen skupio je 18 obrana. U redovima Samobora istakla se Martina Ćorković s osam postignutih pogodaka.

Split 2010 – Koka 26:28 (16:11)

Rukometašice Splita sigurno će žaliti za porazom koji su doživjele na svom terenu protiv varaždinske Koke. Na samom početku utakmice Splićanke su pokazale dominaciju, povele su sa 6:3 i do kraja poluvremena samo nastavile povećavati svoju prednost.

Međutim, u drugom dijelu dogodio se pad u igri Splita koji odlično koriste rukometašice Nevena Hrupeca. Serijom od pet uzastopnih pogodaka u 39. minuti dolaze do izjednačenja, a tri minute kasnije i do prvog vodstva u susretu. U posljednjih 15 minuta susreta igralo se uglavnom pogodak za pogodak, a još u 58. Minuti rezultat je bio izjednačen. No, u samom finišu koncentriranije su bile igračice Koke, te su izborile nova dva boda i ujedno nanijele Splitu treći uzastopni poraz.

Koku je predvodila Ivana Dežić s osam pogodaka, a kod Splita su se istakle Antea Lisica sa sedam te Milka Divić sa šest postignutih pogodaka.

Vranjic – Osijek 24:24 (12:13)

Derbi začelja završio je podjelom bodova, i ujedno donio prve bodove objema ekipama. Iako je Osijek vodio većinu susreta, Marija Ljubičić dvama pogocima u posljednjim minutama donijela je bod svojoj ekipi.

Prvi dio utakmice bio je veoma izjednačen. Osijek je uglavnom poveo s dva pogotka, no ubrzo bi igračice Vranjica vratile rezultat u egal. Ipak je Osijek nešto bolje odigrao završnicu prvog poluvremena pa su na odmor otišle s prednošću. Nastavak je donio bolju igru Osijeka koji je sve do 47. Minute imao vodstvo, no dvama pogocima Kristine Gambirože i jednim Anite Božić Vranjic dolazi do izjednačenja. U zadnjih deset minuta Vranjic je konstantno sustizao prednost Osijeka koji je tri minute prije kraja imao 22:24, no Marija Ljubičić anulirala je tu prednost, te susret završava bez pobjednika.

Anita Božić sa šest i Marija Boko s pet pogodaka bile su najbolje kod Vranjica. Vratarka Matea Andabak skupila je 18 obrana. Kod Osijeka najbolje su bile Jelena Crnov sa sedam, te Nataša Miočinović sa šest postignutih pogodaka.

Zelina – Zamet 30:26 (14:13)

Veliku pobjedu izborile su igračice Zeline koje su bile bolje od prvoplasiranog Zameta kojem su nanijele prvo ovosezonski poraz. Igračice Mate Matijevića su 12. minuti utakmice prvi puta povele s dva pogotka (7:5) što im je omogućilo da stave Zamet u poziciju da mora loviti rezultat.

U 17. minuti preko Tee Bunić Zamet je došao u minimalno vodstvo koje će im biti i posljednje u ovom susretu. Stella Mateša iz sedmerca je izjednačila na 9:9, a zatim je s trima uzastopnim pogocima Katarina Šandor dovela Zelinu u novo vodstvo. Tri minute prije kraja imala je Zelina četiri pogotka više, no mali pad u njihovoj igri kaznio je Zamet te se približio na samo pogodak zaostatka.

Drugo poluvrijeme bilo je izjednačeno do 34. minute kada je Kristina Plahinek pogodila za 16:16. Nakon toga igračice Zeline su povele i to vodstvo više nisu ispuštale nego su ga samo postupno povećavale. Mateša je ukupno postigla šest pogodaka za Zelinu, dok su po pet dodale Šandor i Masnić. Kod Zameta je šest puta precizna bila Bunić, a Selena Milošević mrežu Zeline pogodila je pet puta.