MAXtv Prva liga, 13. kolo, 20.10.2013, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1000
Suci: Mario Strahonja (Zagreb), Siniša Premužaj (Varaždin), Igor Kramar (zagreb)
Slaven Belupo
Mateas Delić 3'
Mato Grgić 11'
2:0(2:0) Osijek
Osijek

Slavenu dovoljno sjajnih 20 minuta za pobjedu na Osijekom

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 20.10.2013.

Bodovi su ostali u Korpivnici, a za to je Slaven Belupu protiv Osijeka bilo dovoljno 20 sjajnih minuta. Gosti nisu iskoristili pad u koncentraciji domaćina krajem prvog i u drugom dijelu susreta…

Od prve je minute Slaven Belupo uvjerljivo dominirao svojim travnjakom, a igrači su na najbolji način uživo pokazali što je trener Mladen Frančić mislio kad je kazao da Koprivnica treba postati neosvojiva tvrđava.

Osijek nije uspio ni zapucati na domaći gol sve do 21. minute, toliko su agresivni i agilni domaćini bili u svojoj igri. Nakon inicijalnih par šuteva, već u trećoj minuti je domaća momčad povela. Marin Matoš je odigrao za Nikolu Raka, a ovaj centrira za Mateasa Delića, koji glavom matira Zvonimira Mikulića za 1:0. Usput se Delić sudario glavom s gostujućim Bornom Barišićem, no ozljeda nije bilo.

Ni nakon 1:0 ne posustaju domaći napadi na gostujući gol. Na novi pogodak nije trebalo dugo čekati, on stiže u 11. minuti, kad nakon kornera, kojeg izvodi Rak, loptu odbija netko u gostujućoj obrani, no glavom je precizan i spreman Mato Grgić, novi kapetan Farmaceuta.

Kohorta

Osijek je tijekom cijele utakmice imao podršku s tribina, gdje je dvadesetak Kohortaša glasno navijalo za momke u bijelom, uz standardni repertoar o Mamiću i njegovom odlasku te HNS-u i stanju nogometa u Hrvatskoj. Gostujući navijači nisu imali vaučere, nego su u Koprivnicu stigli koristeći se drugom odredbom novog HNS-ovog pravilnika, prema kojem je svu odgovornost za svoje navijače u Koprivnici preuzeo Osijek.

S 2:0 su domaćini još motiviraniji riješiti susret već u prvom dijelu, no Filip Ozobić ne koristi dugu loptu i sjajnu priliku jedan na jedan s gostujućim vratarom, a nakon pola sata pada koncentracija u domaćim redovima te i Osiječani stižu do prilike.

Josip Mišić došao je do lopte i iz kaznenog prostora domaćina uputio odlučnu loptu na gol, ali je spretan i spreman Silvio Rodić te rezultat ostaje nepromijenjen.

U drugom dijelu gostujući strateg iz igre vadi indisponiranog Bornu Barišića i šalje na travnjak Antonija Pavića, što donosi nešto bolju igru Osijeka. Uvodne minute drugog dijela provode se stoga pred golom Slaven Belupa, a Osijek ima jednu za drugom priliku da udarac iz kuta pretvori u ozbiljniju opasnost po Rodića i njegovu mrežu, no to se ne događa.

To je međutim bilo dovoljno upozorenje domaćem sastavu da ne mogu samo tako zaključiti utakmicu i u drugom dijelu se ne truditi, a primjer što i kako pokazuje Davor Vugrinec, koji u kratko vrijeme stvara dvije opasne prijetnje Osijekovom golu.

No, odnos snaga je svakako promijenjen, domaćini se čine zadovoljni s 2:0, dok su se Osječani oslobodili i češće gostovali na domaćoj polovici. Najbolju priliku za pogodak imao je u 77. minuti Pavić, koji koristi gužvu u domaćih 16 metara i šalje dobru loptu ka mreži Slavena. Na njegovu žalost, Rodić je spreman na sve.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a Osijek nije uspio kazniti domaći pad koncentracije i posustajanje u agresivnom, napadačkom nogometu.

U idućem kolu Osijek dočekuje Rijeku, a Slaven Belupo ide k Istri 1961.

• nikoništ21.10.2013. u 11:17
    M..da ofanzivni vezni i napadač kad si videl da Bagi ide glavom na kopačku protivnika?
    nikoništ
  • Balthazar21.10.2013. u 07:12
    Nikoništ, slažem se da je ovo nebo i zemlja u odnosu na prije, ali samo sam htio navesti stvari za koje mislim da još nisu OK. U nekim prijašnjim postovima govorim da Slavenu nije mjesto na dnu jer imaju solidnu ekipu, ali ima i slabosti koje sam htio naglasiti. Osim toga, ne kužim opasku da Ozobić... [više na forumu]
    Balthazar
  • nikoništ20.10.2013. u 19:54
    Pa kad si zadnji put bil na tekmi? Ozobić i nije napadač Ovo danas je nebo i zemlja u odnosu na prijašnje tekme
    nikoništ
  • Balthazar20.10.2013. u 19:34
    Bio sam na tekmi i zadovoljan sam igrom Slavena, ali ne i zadivljen jer mislim da ima dosta slabih mjesta. Npr. Ozobić nije pravi napadač, a Vugrinec ne može više od 45 minuta (ne znam u kakvoj su formi ostali). Mene osobno najviše zabrinjava zadnja linija: Bagarić i Fušter nisu ništa posebno u... [više na forumu]