Ivan Santini hat-trickom srušio Club Brugge za prvo mjesto ljestvice strijelaca

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 21.10.2013.

Ivan Santini i u 11. kolu belgijskog prvenstva pokazao je da je u sjajnoj formi. S tri pogotka 24-godišnji Zadranin srušio je drugoplasirani Club Brugge i zasjeo na čelo ljestvice strijelaca...

Nakon što je u prošlom kolu u Bruxellesu pobjedničkim pogotkom srušio prvaka Anderlechta, Ivan Santini minulog vikenda nije bio ništa "milosrdniji" ni prema drugoplasiranom Club Bruggeu.

Santini je svoj Kortrijk doveo u vodstvo pogotkom iz jedanaesterca u 22. minuti. Nakon izjednačenja Engelsa u 32. minuti Kortrijk u novu prednost dovodi Coulybaly u 57. minuti.

Nakon toga na scenu opet stupa hrvatski nogometaš. Najprije pogotkom u 65. minuti diže prednost Kortrijka na 3:1, a potom u petoj minuti sudačke nadoknade realizira drugi jedanaesterac za konačnih 4:1. Santinijev prvenstveni učinak tako se popeo na 11 pogodaka u 11 kola, čime predvodi ljestvicu strijelaca belgijskog prvenstva.

Nakon 11 kola vodeća momčad belgijskog prvenstva je Standard s 28 bodova, Club Brugge je i dalje drugoplasirani s dva boda manje. Kortrijk se trenutno nalazi na šestom mjestu s 19 osvojenih bodova.