Veliki podbačaj reprezentacije do 19 godina, Cipar i Češka prošli skupinu

Branimir Korać • utorak, 22.10.2013.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina odigrala je još jednu lošu utakmicu, upisala poraz i nije uspjela dohvatiti sljedeću fazu natjecanja. Odlučivala je gol-razlika između Hrvatske i Cipra, a Ciprani prolaze dalje jer su postigli više pogodaka...

Sve što je moglo krenuti krivim smjerom, krenulo je, ali hrvatskoj reprezentaciji do 19 godina za to nije baš nitko kriv. U posljednjem susretu u skupini protiv Češke jedino kombinacija visokog poraza Hrvatske i visoke pobjede Cipra protiv Gibraltara je izbacivala našu reprezentaciju i to se na kraju i dogodilo.

Hrvatska je protiv Čeha poražena s glatkih 3:0 dok je Cipar svladao Gibraltara sa 7:0 i s plus četiri gol razlikom i golom više postignutim Cipar prolazi dalje.

U susret s Češkom Hrvatska je ušla jako loše. Već nakon 22 minute Česi su vodili čak 3:0 golovima Sodome, Vichte i Mašeka i taj rezultat je ostao do kraja susreta.

Bez obzira što je u drugom susretu Cipar polako punio mrežu slabog Gibraltara i prijetio Hrvatskoj, izostalo je više borbenosti i agresivnosti da bi se postigao barem jedan pogodak.

Ciprane je, doduše, poljubila i sreća jer su i Hrvatskoj zabili pogodak u 95. minuti preko Makrisa, a ovdje je strijelac u 95. minuti za prolazak skupine bio Djamas. Još u 89. minuti bilo je samo 4:0, no onda su Katsiati, Karo i Djamas napunili mrežu Gibraltara do vrha.

Reprezentacija za koju su između ostalih igrali Jedvaj, Pašalić, Mujan, Šimunec, Kolar, Faletar, Gomelt jednostavno je morala upisati prolaz i ovo je veliki neuspjeh.

• Showballs24.10.2013. u 13:46
    Da da, a glavno da je osmina finala na U20 SP-u bila označena kao sramota. Šukeru, di si sad!?
    Showballs
  • Obrisan korisnik22.10.2013. u 22:57
    ne znam ko je trener ove reprezentacije ali stvarno spada u klub Ivanković-Jurčić-Štimac... ma dajte više sjašite i nadjite nesto drugo za radit..
  • Obrisan korisnik22.10.2013. u 20:24
    Smješno, pristup očito nije bio na mjestu za što mora odgovarati Madunović, za mene čista ostavka s bilo kojeg položaja u mlađim kategorijama. To je ''kao'' Gudeljova reprezentacija, a ovaj je na SP, opet mućke oko te selekcije.
  • Obrisan korisnik22.10.2013. u 20:15
    Za ovo treba netko odgovarat,igrači ili trener
  • Obrisan korisnik22.10.2013. u 19:50
    ovo je jebeno nevjerojatno ispustit kombinirano +10 gol razliku u jednoj utakmici bio to cipar gibraltar americka samoa ko god