MAXtv Prva liga, 14. kolo, 26.10.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 18.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Fegeš (Nedelišće), Fejer (Bjelovar)

Bernard Jurišić • subota, 26.10.2013.

Nakon što je s dva pogotka srušio Hrvatski dragovoljac, Marko Bencun je istim učinkom Hajduku donio bodove i protiv Lokomotive. U lijepom ambijentu pred 18.000 gledatelja Hajduk je s nova tri boda sačuvao vrh ljestvice...

Buran je bio uvod u utakmicu između Hajduka i Lokomotive, a "koktel" događanja začinjen Torcidinim rođendanom i činjenicom da je Hajduk od prošlog vikenda zasjeo na prvo mjesto doveo je na tribine gotovo 20.000 gledatelja.

Hajduk je u takvom ambijentu od prve minute jurnuo prema gostujućim vratima, ali dobro se Lokomotivina momčad nosila s domaćim pokušajima. Posjed lopte Hajduku u početnom dijelu nije donio ni jednu konkretniju prigodu.

Rođendan, čestitke, počasti

Torcida je prigodnom koreografijom na početku utakmice proslavila svoj 63. rođendan, a čelnici Hajduka uručili su Goranu Jozinoviću poklon za stoti nastup, te Avdiji Vršajeviću za plasman na Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Prije početnog udarca minutom šutnje odana je počast dugogodišnjem liječniku Hajduka Branku Grškoviću i arhitektu Poljudske ljepotice Borisu Magašu.

Do prve velike opasnosti pred Šarlijom čekalo se do 38. minute, kad je Hajduk i poveo. Lijepa je to akcija bila, Andrijašević je petom vratio dupli-pas Iluridzeu, koji ostavlja loptu Marku Bencunu na 16 metara. Njegov snažan udarac završava u mreži za vodstvo Hajduka i treći pogodak u nizu 21-godišnjeg Međugorca.

Drugo poluvrijeme otvara dobra prigoda Kouassija, ali vratar Lokomotive nogama odbija njegov udarac. Uzvratila je Lokomotiva preko Šovšića koji je u 54. minuti izašao oči u oči s Kalinićem, ali ga u posljednji trenutak stiže Vršajević i blokira.

Lokomotiva je u drugom dijelu bila aktivnija i agresivnija, a Hajduk je prijetio preko raspoloženog Bencuna. U 73. minuti Jozinović je spasio svoju mrežu uklizavanjem ispred Budimira, a nakon toga je Kalinić dobio dvoboj sa Šitumom.

I dok je Lokomotiva tražila put prema Hajdukovim vratima i izjednačenju, prije su ga našli domaćini. Sušić je u 87. minuti idealnom loptom s desnog krila pronašao Marka Bencuna, koji glavom pogađa dalji kut za 2:0.

Činilo se da je utakmica time završena, no u sudačkoj nadoknadi najprije je Pjaca smanjio na 2:1, a potom Pašalić u posljednjim trenucima nadoknade pretrčao sam čitav teren i stavio točku na i lijepe predstave u još ljepšem ambijentu.

Dugo su nakon toga igrači ostali na travnjaku slaviti zajedno s navijačima. Zajedno su oni na travnjaku i oni na tribinama proslavili Hajdukovo prvo mjesto i navijački rođendan.