Odlični nastupi Stipčevića i Andrića u trećem kolu turskog prvenstva

Branimir Korać • subota, 26.10.2013.

Započelo je treće kolo turskog košarkaškog prvenstva, a u akciji su bila dvojica hrvatskih igrača. Lukša Andrić poražen je unatoč odličnom nastupu dok je Rok Stipčević slavio uz vrlo dobru igru preokretom u posljednjih deset minuta...

Košarkaši Tofasa upisali su drugu prvenstvenu pobjedu svladavši u svojoj dvorani Selcuk s 89:87. Bio je to čudan susret u kojem je Tofas vodio na poluvremenu šest razlike pa je uoči posljednje četvrtine gubio čak 15 poena razlike i na kraju uz sjajnih deset minuta koje je dobio s 38:21, upisao je pobjedu 89:87.

U pobjedničkom sastavu sjajnu utakmicu odigrao je Marcus Edward Denmom koji je ubacio 31 poen (6/17) dok ga je pratio Rok Stipčević koji je za 30 minuta ubacio 16 poena (1/1 za dva, 4/7 za tri) uz tri skoka i tri asistencije. Kod gostiju Hakan Koseoglu je ubacio 19 poena (5/9) uz šest asistencija dok je Troy Gillenwater dodao 17 (6/10) poena uz devet skokova.

Türk Telekom Josipa Vrankovića nije uspio iznenaditi na svom parketu Banvit. Puno jači gosti očekivano su slavili 81:73 u susretu u kojem domaćinu nije pomogao niti odličan nastup Lukše Andrića.

Hrvatski reprezentativac je za 29 minuta ubacio 21 poen (7/12) uz osam skokova, a osim njega dobar je bio i Kerem Tunceri sa 16 poena (6/1) uz devet asistencija. Kod pobjednika po 15 poena i šest skokova upisali su Charles Davis i Dusan Cantekin.

Tursko prvenstvo, treće kolo:
Tofas - Selcuk Universitet 89:87
Türk Telekom - Banvit 73:81

• cib250626.10.2013. u 22:17
    Ali da,Andrić ne valja.I to što u Turskoj zabija 15-20 poena su mu namjestili menadžeri