Sportnet • utorak, 29.10.2013.

Samo dva dana nakon prvenstvenih uzbuđenja u Engleskoj je večeras na rasporedu bilo pet utakmica osmine finala Capital One kupa. Najviše pozornosti privukao je sraz Arsenala i Chelseaja iz kojeg su kao pobjednici izašli gosti, a mjesto u četvrtfinalu bez većih je problema izborio i Manchester United.

Veliki londonski rivali Arsenal i Chelsea odmjerili su snage u četvrtom kolu Capital One kupa, no kako je od prvenstvenih utakmica devetog kola proteklo samo dva, odnosno tri dana, oba su se menadžera odlučili na mnoštvo izmjena. Arsene Wenger izmijenio je devet igrača u odnosu na sastav koji je igrao protiv Crystal Palacea, a Jose Mourinho iz momčadi koja je svladala City ostavio tek Garyja Cahilla.

Dvoboj pričuva na kraju je rezultatom 2:0 pripao Chelseaju, koji se nedvojbeno može pohvaliti dužom i daleko skupljom klupom. Plavi su do prvoga pogotka stigli na vrlo sličan način kao i do pobjedničkog pogotka nad Cityjem, grubom pogreškom protivničke obrane. U 25. minuti Carl Jenkinson pokušao je glavom vratiti loptu vrataru, no do lopte je prvi došao Cesar Azpilicueta i preusmjerio je u mrežu.

Arsenal nije briljirao, tek početkom nastavka pokazao je ambicije u protivničkom šesnaestercu, no Topnike je u 66. minuti presjekao drugi pogodak gostiju. Sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora Juan Mata riješio je pitanje pobjednika, a domaćinu nije pomogao niti ulazak Oliviera Girouda i Mesuta Özila.

Manchester United je večeras imao puno manje problema nego u ogledu sa Stoke Cityjem prije tri dana, premda je i David Moyes promijenio čak devetoricu igrača. Crveni vragovi slavili su s glatkih 4:0, a prva su dva pogotka djelo Javiera Hernandeza.

Prvoga je Meksikanac u mrežu pospremio u 20. minuti iz kaznenog udarca, nakon što je prekršajem u šesnaestercu Norwicha zaustavljen Adnan Januzaj, a na 2:0 povisio je u 54. minuti glavom nakon ubačaja s lijeve strane.

Svaku dvojbu oko putnika u četvrtfinale otklonio je Phil Jones svojim prvim pogotkom u gotovo dvije godine. Dvije minute prije kraja lijepim je volejem pospremio loptu iza leđa gostujućeg vratara, a zatim se u strijelce u sudačkoj nadoknadi upisao i Fabio da Silva, neposredno nakon što je ušao u igru.

U super zanimljivoj utakmici iznenađenje večeri priredio je drugoligaš Leicester City, pobjedom od 4:3 nad Fulhamom. Iako su gosti poveli pogotkom Huga Rodallege u 18. minuti, domaćin je u razdoblju od 41. do 53. minute preko Morgana, Wooda i Miquela došao do preokreta i vodstva od 3:1.

Fulham je novim pogotkom Rodallege probudio nadu u 54. minuti, a samo tri minute prije kraja došao do izjednačenja preko Georgiosa Karagounisa, no slavlje je trajalo nepune dvije minute. Pogodak za četvrtfinale Leicestera postigao je Lloyd Dyer.

West Ham se dugo mučio s Burnleyjem, pa iz jedanaesterca 15 minuta prije kraja pogotkom Matthewa Taylora došao do vodstva, a zatim u 90. minuti preko Jacka Collisona osigurao červrtfinale.

Pravi festival pogodaka zbio se i u Birminghamu, gdje je istoimeni domaćin usprkos isključenju Wadea Elliotta krajem prvoga dijela uspio nadoknaditi zaostatak od 3:1 i izboriti produžetak. U dodatnih 30 minuta Kenwyne Jones je donio novu prednost Stoke Cityju, a Oliver Lee dvije minute prije kraja izjednačio na 4:4.

Svi su se napori Birminghama ipak pokazali uzaludnim, promašili su prva dva udarca s bijele točke, a Stoke City bez greške pogodio četiri uzastopna i prošao u četvrtfinale.

Capital One kup, osmina finala:
Arsenal - Chelsea 0:2
Manchester United - Norwich 4:0
Burnley - West Ham 0:2
Leicester - Fulham 4:3
Birmingham - Stoke City 4:4 (6:8 - 11 m)

• Zdren30.10.2013. u 08:44
    za Arsenal je izvrsno što im se nitko nije ozlijedio.
    Zdren
  • jeffhardy1930.10.2013. u 02:09
    očekivano pošto za Arsenal dolaze sada jako bitne utakmice, a u ovaj kup im je očito nebitan kao i prethodnih sezona.
    jeffhardy19
  • Obrisan korisnik30.10.2013. u 00:16
    ovo je onaj nevazniji kup pa nece bit velika placa zbog ispadanja arsenala..vec u fa kupu ce bit malo ozbiljnije
  • The Phantom29.10.2013. u 23:14