Coupe de la Ligue: Lille primio pogodak nakon 44 dana i ispao od Auxerrea

Igor Šestak • srijeda, 30.10.2013.

U utorak je odigrano sedam utakmica šesnaestine finala francuskog Coupe de la Ligue. Najveće iznenađenje priredio je drugoligaš Auxerre gostujućom pobjedom kod Lillea. Rennesu je trebao produžetak za prolazak Nancyja, Bastia je dobila lokalni derbi, a Nantes s dva gola potopio Lorient.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Lilleu. Istoimeni domaćin koji trenutačno drži treću poziciju na tablici Ligue 1, eliminiran je iz natjecanja od drugoligaša Auxerrea. U regularnom vremenu pogodaka nije bilo, a utakmicu je riješio Haller pogotkom u 113. minuti i odveo Auxerre u osminu finala. Bio je to prvi pogodak koji je obrana Lillea primila još od 15. rujna.

Produžetak je odlučivao o pobjedniku još jednog okršaja prvoligaša i drugoligaša, ali je na utakmici Rennesa i Nancyja pobjedu ipak odnijela momčad iz Ligue 1. Rennes je od 41. minute vodio 1:0 zahvaljujući pogotku Hunoua, no u sudačkoj nadoknadi drugog dijela za goste je izjednačio Walter i odveo utakmicu u produžetak. Domaćini su uspjeli utakmicu riješiti prije izvođenja jedanaesteraca, a strijelac za konačnih 2:1 bio je Hountondji u 102. minuti.

Lokalni derbi odigrali su Bastia i Ajaccio, ali na neutralnom terenu u Martiguesu i to pred praznim tribinama zbog nereda pri prošlom okršaju ovih klubova. Igrači Bastije nominalno su bili domaćini, a domaću utakmicu protiv svojih rivala nisu izgubili još od sezone 2002./2003. Taj su niz nastavili i to minimalnom pobjedom koju im je već u sedmoj minuti osigurao Ilan. Ajaccio bi vjerojatno upisao i teži poraz da na vratima nije imao raspoloženog Sissokoa koji se istaknuo brojnim odličnim obranama.

Siguran je na domaćem terenu bio Nantes te s 2:0 protiv Lorienta osigurao mjesto među 16 najboljih u ovom natjecanju. Gosti su bili vrlo blizu pogotku u 61. minuti kad je Lavenant pogodio vratnicu, a prvi pogodak pao je u 73. minuti. Strijelac za vodstvo Nantesa bio je Bedoya, a pobjedu je u 90. minuti potvrdio Nkoudou.

Valenciennes je prenio svoju katastrofalnu prvenstvenu formu i na Kup te je na svom terenu s 3:1 poražen od drugoligaša Troyesa, trenutačno petoplasiranog na tablici. U prvih pola sata Troyes je ostvario dva gola prednosti, a strijelci su bili Court i Gimbert. Nadu Valenciennesu vratio je Dossevi na početku drugog dijela, ali Gimbert je u 57. minuti zabio svoj drugi pogodak i riješio pitanje pobjednika.

Toulouse se mučio na gostovanju kod drugoligaša Creteila, ali je na kraju prošao dalje rezultatom 3:1. Domaći su poveli u 32. minuti golom Belvita i minimalno vodstvo odnijeli na poluvrijeme. Tek u nastavku se trgnula trenutačno 12. momčad Ligue 1 i izjednačila rezultat u 51. minuti preko Aguilara. Za vodstvo Toulousea poentirao je Trejo u 79. minuti, a "točku na i" ove pobjede stavio je Ben Yedder u sudačkoj nadoknadi.

Još je jedna utakmica završila rezultatom 3:1, a bio je to drugoligaški obračun Toursa i Amiensa. Druga momčad Ligue 2 povela je u 13. minuti golom Adnanea, dok je za 2:0 strijelac bio Bergougnoux u 67. minuti. Gosti su dvije minute kasnije ostali s desetoricom nakon što je isključen Tehoue, ali su u 81. minuti ipak stigli do pogotka. Strijelac u vlastitu mrežu bio je Seguin. Konačnih 3:1 postavio je Chevalerin u 89. minuti.