Uvjerljiva pobjeda Laboral Kutxe na gostovanju u Vilniusu

Kristijan Musa • srijeda, 30.10.2013.

U Vilniusu je odigrana prva utakmica u okviru trećeg kola košarkaške Eurolige. Susrele su se dvije momčadi iz skupine D koje su do sada imale omjer 1-1. Španjolski predstavnik Laboral Kutxa upisao je pak uvjerljivu pobjedu od čak 21 poena razlike, a najzaslužniji za drugu pobjedu Laborala bio je Argentinac Andres Nocioni.

Utakmica je krenula početnim odmjeravanjem snaga, a prva momčad koja se uspjela odcijepiti bili su upravo gosti. Laboral je prvu dionicu završila s prednošću od pet poena razlike, dok su domaći uspjeli zaostatak smanjiti samo za jedan poen. Gosti su pak u nastavku igrali ofenzivniju i atraktivniju košarku te na koncu ostvarili vrlo uvjerljivu pobjedu.

Nakon treće četvrtine prednost su povećali na osam poena, dok su odličnim posljednjim periodom stigli do pobjede s 21 poenom razlike (85:64). Najučinkovitiji u toj pobjedi Laborala bio je argentinski razigravač Andres Nocioni s 20 poena (4/13) i devet skokova.

Milko Bjelica ga je pratio s 16 postignutih poena (7/10), dok su čak četvorica košarkaša u španjolskoj momčadi postigla po 10 poena. Riječ je o Leu Mainoldiju, Rimantasu Kaukenasu, Walteru Hodgeu i Davidu Jelineku.

Najbolji u redovima Lietuvos Rytasa bio je Martynas Gecevičius s 14 poena (5/13), Omar Cook je ubacio 13 poena (4/8) uz 10 skokova, dok je Darius Songaila ubacio 10 poena (5/8) uz šest skokova.