Hrvatice izgubile od Njemačke u Frankfurtu

Ivana Strahija • srijeda, 30.10.2013.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u Frankfurtu je doživjela poraz od visokih 0:4, no ujedno je do sada pružila Njemicama najbolji otpor u kvalifikacijskom ciklusu.

p>Hrvatska je u Frankfurtu poražena, i premda 0:4 zvuči grozno, to je još uvijek najbolji otpor kojeg je neka reprezentacija pokazala Njemačkoj u dosadašnjem tijeku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2015. u Kanadi.

Strašne Njemice su do sada pregazile Rusiju s 9:0 te Sloveniju s 13:0, pa je 4:0 s Hrvatskom sasvim pristojni rezultat. Tim više, što je Hrvatska držala mrežu čistom cijelo prvo poluvrijeme i kapitulirala tek u drugom dijelu.

Mrežu hrvatske golmanice Bačić načela je u 52. minuti Šašić, a u 56. minuti je na 2:0 autogolom digla Hercigonja-Moulton. No, nespretnost Hercigonje-Moulton još je jednom došla do izražaja u 62. minuti, kad je opet zabila autogol i Hrvatsku bacila u tri pogotka zaostatka. Njemici Wensing je ostalo da u 80. minuti zaključi rezultat na 4:0.

Hrvatska je u dosadašnjem tijeku kvalifikacija poražena tako drugi puta, a na kontu ima bod iz remija s Irskom. Idući je ispit Hrvatica opet Njemačka, no ovog puta na domaćem travnjaku u Osijeku, 27. studenog.

Kvalifikacije za SP 2015., Grupa 1
Njemačka - Hrvatska 4:0 (Šašić 52., Hercigonja-Moulton autogolovi 56., 62., Wensing 80.)

• cameosis31.10.2013. u 01:52
    gledao sam utakmicu u stadionu i naše su se stvarno skupo prodale u prvom poluvremenu. imale su jednu lijepu kontru koju su zapucale. u drugom su nakon gola šašićke malo dobile paniku i prouzrokovale dva autogola, ali su se i malo približile njemačkom golu. sveukupno dobro, s obzirom na (ne)uvjete... [više na forumu]