Marko Bencun u Mladini slomio prst, upitan povratak do kraja polusezone

Bernard Jurišić • četvrtak, 31.10.2013.

Niz pogodaka Marka Bencuna zaustavila je ozljeda. Napadač Bilih na jučerašnjoj kup-utakmici u Mladini slomio je prst i izbivat će s travnjaka najmanje mjesec dana...

Pet pogodaka u posljednje tri Hajdukove utakmice postigao je Marko Bencun i Splićanima donio šest bodova i plasman u četvrtfinale kupa. No, seriju je prekinula ozljeda u jučerašnjoj kup-utakmici protiv Vinogradara u Mladini.

Bencun je u jednom startu obrambenog igrača domaćina u 80. minuti doživio lom kosti palca desne noge. Ostao je na terenu još deset minuta, do kraja regularnog vremena, a u produžecima ga je zamijenio Maloku.

Ozljeda će 21-godišnjeg napadača Bilih odvojiti od travnjaka najmanje mjesec dana i to baš u trenucima kad je igrao svoj najbolji nogomet u karijeri. Osim Hajdukovih utakmica u studenome, možda i u prosincu, propustit će i okršaje mlade reprezentacije sa Švicarskom i Latvijom. Novi izbornik mladih Nenad Gračan potvrdio je da je Bencun bio na listi pozvanih za te dvoboje.