Real ponizio Milano, Zielona Gora iznenadila Montepaschi

Kristijan Musa • petak, 01.11.2013.

Kompletirano je treće kolo košarkaške Eurolige po skupinama. Draperov Real je ostao stopostotan uvjerljivom pobjedom nad Milanom, Markotin Bamberg je iznenadio Efes Zorana Planinića i Stanka Baraća, Simonov Lokomotiv je uvjerljivo poražen od Maccabija, dok su u beogradskom Pioniru produžetke igrali Crvena zvezda i Ukićev Panathinaikos.

Težak poraz Milana kod Reala, Bamberg svladao Efes

Madridski Real zabilježio je i treću pobjedu u okviru Eurolige. Nova „žrtva“ madridskog kluba bio je Armani Milano, koji je svladan s 93:74. Real je i prije utakmice slovio kao izraziti favorit te je tu ulogu u potpunosti opravdao na parketu. Tijekom cijelog susreta osjetila se dominacija domaćih, koji su iz svih raspoloživih oružja „torpedirali“ koš protivnika.

Iako su se gosti uspjeli držati u prvoj dionici, Real je do poluvremena izgradio prednost od 21 poena razlike te je već tada pitanje pobjednika bilo riješeno. Domaće je s 19 poena (6/6) i šest skokova predvodio Nikola Mirotić, Rudy Fernandez ga je pratio s 14 postignutih poena (7/11), dok je Felipe Reyes ubacio 14 poena (3/7) uz devet skokova. Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper odigrao je 11 minuta, ali u tom vremenskom periodu nije uputio niti jedan šut.

Goste iz Milana predvodio je Keith Langford sa 17 poena (6/11) i šest asistencija, Samardo Samuels je ubacio 13 poena (4/9), a Curtis Jerrells 12 poena (5/10).

U drugoj utakmici skupine je Brose Baskets iz Bamberga na svome terenu svladao turski Efes. Utakmica je bila vrlo otvorena, obje momčadi su igrale ofenzivno i agresivno jer je ova utakmica bila od velike važnosti za obje momčadi. Gosti su do poluvremena stekli prednost od sedam poena razlike, ali je Bamberg to eliminirao odličnom trećom dionicom te u zadnjih deset minuta rutinski sačuvao prednost do kraja, pobijedivši 88:86.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je Casey Jacobsen s 23 poena (7/11) te s čak sedam pogođenih trica. Pratili su ga Anton Gavel sa 17 poena (5/10) i Jamar Smith s 14 poena (5/9). Damir Markota je odigrao 12 minuta te zabilježio dva poena (1/4) i dva skoka. Goste je predvodio Duško Savanović sa 17 poena (5/10), Jamon Gordon i Scotty Hopson su ubacili po 14 poena, dok su solidni u redovima turskog predstavnika bili i dva hrvatska košarkaša. Zoran Planinić je ubacio osam poena (2/5) uz sedam asistencija, dok je Stanko Barać postigao sedam poena (3/4).

Montepaschi neočekivano poražen na gostovanju u Poljskoj

Bio je to sudar dvije momčadi, koje još nisu okusile slast pobjede tijekom ove sezone Eurolige. Zielona Gora je bolje krenula u susret te diktirala sami tempo utakmice. Tako su na odmor otišli s prednošću od osam poena razlike. Montepaschi je to uspio smanjiti na pet poena zaostatka na ulazu u posljednju dionicu, ali su domaći igrali još bolje i još čvršće te slavili sa 73:65.

Napad poljskog predstavnika predvodio je Lukasz Koszarek s 15 poena (6/11), šest skokova i pet asistencija. Christian Eyenga je dodao 13 poena (5/9) i devet skokova, a Vladimir Dragičević 12 poena (6/8) i pet skokova. Najučinkovitiji u redovima poraženih bio je Joshua Carter sa 16 poena (5/13), dok je Daniel Hackett upisao 12 poena (3/7), sedam skokova i šest asistencija.

Crvena zvezda pala u produžetku, Maccabi uvjerljiv na gostovanju

Košarkaši Crvene zvezde i dalje ne znaju za pobjedu u Euroligi. U susretu trećeg kola igrali su dodatnih pet minuta protiv atenskog Panathinaikosa, ali su gosti na iskustvo izvukli pobjedu iz beogradskog Pionira. Grci se nisu nadali otporu kakvog je prezentirala Crvena zvezda te su nakon 20 minuta igre gubili s 15 poena razlike.

U nastavku su gosti igrali znatno bolje i agresivnije, ostavivši Beograđane na samo osam postignutih poena u trećoj dionici. Panathinaikos, za kojeg je nastupio i hrvatski razigravač Roko Ukić, dijelilo je osam sekundi od druge euroligaške pobjede, ali je domaće u igri tricom ostavio Blake Schilb, poslavši momčadi u produžetak. Ondje su gosti odigrali rutinski, tricom započeli produžetak te od tog trenutka lagano održavali prednost do konačnih 90:86.

Nikos Pappas s 24 poena (7/11), Jonas Mačiulis sa 16 poena (4/8) te Mike Batiste s 13 poena (5/5) su predvodili momčad Panathinaikosa, dok je Roko Ukić odigrao 18 minuta, u kojima nije zabilježio niti jedan poen, šutiravši samo jednom. Kod domaćih je Blake Schilb ubacio 19 poena (5/11) uz pet asistencija, Charles Jenkins je dodao 17 (6/11) i četiri ukradene lopte, dok je Jaka Blažič upisao 14 poena (6/12).

Maccabi iz Tel Aviva je pak zabilježio uvjerljivu gostujuću pobjedu kod Lokomotiva iz Kubana. Već u prvom dijelu stekao je zalihu od 14 poena prednosti, koju je znao sačuvati do samoga kraja. U konačnici su gosti slavili sa 75:59.

Joe Ingles bio je najbolji pojedinac u redovima Izraelaca s 14 poena (4/7), deset skokova i četiri asistencije, dok je isto toliko poena ubacio i Ricky Hickman (6/12), ali uz šest asistencija i pet skokova. Redove ruskog predstavnika predvodio je Mantas Kalnietis s 13 poena (6/10), pet asistencija i četiri skoka. Litavski razigravač bio je ujedno i jedini igrač domaćih sa dvoznamenkastim učinkom poena. Hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon odigrao je odigrao je nepunih 13 minuta te ubacio tri poena (1/4) uz dva skoka.

• Obrisan korisnik02.11.2013. u 13:06
    Gdje su Grci iskopali onog Papasa !!?? Svaka čast. Preiskusna je ekipa Panathinaikosa. I kvalitetna .Uglavnom jako dobra tekma za pogledati. Dobro se Zvezda potukla za pobjedu. Povlačim riječ da je Zvezda - 3 Amera i pomoćna radna snaga. Prognoza da ne prolaze skupinu i dalje stoji.
  • mala truba02.11.2013. u 12:22
    super mi je bilo slusat Zadravca kako navija za Zvezdu ! dao bi mu da cuva one ploce u Vukovaru kad je tako bratski raspolozen !
    mala truba
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 07:48
    Real već na početku sezone igra fantastično. Ovo jučer je bila igra mačke i miša. Prvo Mirotić odigra simultanku, onda u 2. četvrtini Rodriguez da bi u drugom poluvremenu nastavili Fernandez i Reyes. Ma svi su dobili minute. Pa i centar Mejri !?? Taj je neviđen kapacitet. Kakva luda ekipa.
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 00:02