MAXtv Prva liga, 15. kolo, 02.11.2013, 19:00 h, stadion Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 1500
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Hrvoje Radić (Split), Damir Kraljević (Zadar)

Josip Piršljin • subota, 02.11.2013.

U drugoj utakmici 15. kola MAXtv Prve lige snage su u Puli odmjerili Istra 1961 i Osijek. Gosti su rano poveli i dugo držali prednost, no Pamićevi igrači su uspjeli izjednačiti preko Ilića i time su upisali drugi uzastopni prvenstveni remi na domaćem terenu nakon 1:1 protiv Slaven Belupa.

Istra 1961 i Osijek susreli su se u Puli na stadionu Aldo Drosina nakon što su uspješno prošli svoje prepreke u osmini finala Hrvatskog kupa. I jedna i druga momčad morale su ići na pobjedu, pogotovo gosti koji su uoči dvoboja bili na samom dnu prvenstvene ljestvice. I Pamić i Kulešević su imali velikih problema s ozljedama igrača, a trener Istre morao je posegnuti za juniorom Robertom Dadićem koji je igrao od prve minute.

Domaći su odlučnije krenuli, ali nakon devet minuta igre uslijedio je šok za otprilike 2000 gledatelja na pulskom stadionu. Šorša je nekako proslijedio jednu dugu loptu za Josipa Barišića koji se odlično snalazi pred Prskalom. Zaobišao je vratara Istre i poslao loptu u mrežu za pomalo iznenađujuće vodstvo Osječana.

Istra je nakon toga zaigrala malo angažiranije, ali nije uspjela stvoriti ozbiljniju situaciju pred golom Malenice koji je na vratima Osijeka zamijenio ozlijeđenog Mikulića. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostiju i vrlo siromašnom igrom na obje strane.

Zeleno-žuti su u nastavku igrali u sličnom ritmu, a ključnim se pokazao potez Pamića koji je odlučio prvi put ove sezone dati priliku Aleksandru Iliću. Napadač je u 76. minuti, nedugo nakon što je ušao, zabio za izjednačenje. Htio je ubaciti s desne strane, no lopta se lagano odbila od Pavića i prevarila Malenicu za 1:1.

Istrani su i poslije poravnanja igrali ofenzivno, ali do novog gola i pobjede ipak nisu stigli. Dvoboj je završen podjelom bodova kojim nitko neće biti posebno nezadovoljan, ali niti previše sretan.