Odlična igra Lončara u visokoj pobjedi Himkija u Latviji

Branimir Korać • nedjelja, 03.11.2013.

U četvrtom kolu VTB ligi Himki je gostovao u Rigi kod tamošnjeg VEF-a i odigrao vrlo dobru utakmicu koja je nagrađena pobjedom 90:71. Istaknuo se vrlo dobrim nastupom Krešimir Lončar dok je solidnu predstavu pružio i Marko Popović...

Prvenstveno zahvaljujući jako dobrom napadačkom izdanju u kojem je Himki skupio čak 33 asistencije, ruska momčad slavila je na gostovanju kod VEF Rige s 90:71 u sklopu četvrtog kola VTB lige.

Rusi su sjajno odradili drugu i treću četvrtinu koje su dobili s ukupnih 54:26 i tu su stvorili ključnu prednost koja im je omogućila slavlje.

Po broju poena predvodio ih je Krešimir Lončar koji je za 25 minuta ubacio 19 poena (8/10 za dva) te tome dodao četiri skoka i tri asistencije. Sergej Monja je upisao 17 poena (7/12) te po šest skokova i asistencija, a Marko Popović je za 17 minuta dodao 12 poena (2/2 za dva, 2/4 za tri) uz po dva skoka i dvije asistencije.

U domaćem sastavu Daniel Brown je ubacio 14 poena (5/11) uz pet skokova, a Tomas Delininkaitis je dodao 13 poena (5/7) i pet asistencija.