Liga prvakinja - Grupa D, 4. kolo, 03.11.2013, 18:00 h
Podravka Vegeta
Podravka Vegeta 17:35 Vardar SCBT

Vardar (još) bolji, Podravka za europsko proljeće strepi do zadnjeg kola

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 03.11.2013.

Iako su u najavi susreta Kokice kazale kako Vardar nije bolji za +13, koliko je pred dva tjedna bilo u Skoplju (39:26), gostujući rukometni klub demantirao je domaće u Koprivnici i pobijedio sa 17:35, osiguravši prolazak u iduću fazu Lige prvakinja.

Podravka - Vardar 17:35 (10:16)

Liga prvakinja, grupa D, 4. kolo
Koprivnica, SD Fran Galović, gledatelja: 1500
Suci: Pandžić/Mosorinski (Srbija)

Podravka Vegeta: Jukić 1 obrana, Milenković 4 obrane/ Čović 1, Gavranić, Pongrac 1, Havić 1, Živković 4, Vukojević 3, Nemaškalo 1, Zagorščak, Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak 1, A. Oremović, Trifunović 3(3), Poljak
Trener: Goran Mrđen

Vardar: Leynaud 7 obrana, Suslina 9 obrana/ Kostiukova, Radičević 2, Đokić, Shteriova 1(1), Nikolić 3(1), Dembele 5, Molinos 2, Zebić 2(1), Klikovac, Crvenkoska 3(2), Khmyrova 5, Lekić 9, Lojpur 1, Dmitrović 2
Trenerica: Indira Kastratović

SEDMERCI: Podravka 3/4, Vardar 5/5
ISKLJUČENJA: Podravka 8 minuta, Vardar 4 minute

U Koprivnicu je stigla strašna ekipa Vardara, koja je na ovim prostorima zahvaljujući izdašnom sponzoru uspjela pokupiti sjajne igračice i stvoriti zvjezdanu ekipu, predvođenu trenericom Indirom Kastratović. U skopskim redovima igra i hrvatska reprezentativka Maja Zebić, iskusno 31-godišnje krilo, dok je golmanice pod svoje uzeo Vladimir Vujović, koji je taj posao prošle sezone radio upravo u Podravci.

Takav odnos snaga, kad znamo da je Podravka ove sezone krenula u ponovnu izgradnju ekipe i ostala bez deset igračica, nije slutio na dobro, tim više što su Kokice u Skoplju pred dva tjedna izgubile s visokih 13 golova razlike.

Ne čudi stoga ulazak u utakmicu, Dina Havić i Jelena Živković ne uspijevaju nadmudriti golmanicu Vardara Amandinu Leynaud, a nerealizirane napade Kokica dobro koriste gošće koje u četiri minute rade 3:0. Prvi pogodak za domaće tek potom postiže Lea Vukojević.

U 11. minuti je 3:6, no za Podravku stiže još lošija vijest od zaostatka, kad je u jednom napadu ozlijeđena srednja vanjska Tina Gavranić, igračica početne postave, koju je fizioterapeut Bojan Savić morao iznijeti s parketa. To je osupnulo domaće rukometašice, koje u 15. minuti gube 4:9.

Potom se Kokice nakratko vraćaju u susret, smanjuju na –3 (7:10), no zahvaljujući problemima u napadu, ali i slabom danu domaćeg vratarskog dvojca, zaostatak u 25. minuti iznosi točno tri puta toliko (7:16). Sušu nakon osam minuta bez gola prekida Jelena Trifunović. Na nju se nadovezuju Marijeta Vidak i Vukojević, ne smeta ni isključenje Vesne Milanović Litre, a na odmor se ide s 10:16.

U nastavku utakmice Havić nastavlja niz i na semaforu se ukazuje 11:16, no Vardar nije kanio dopustiti domaćima da se razmašu. Do 42. minute stižu skopske rukometašice do +10.

Nakon toga, susret ide samo u jednom smjeru, iako se domaćima ne može zamjeriti pokazano zalaganje, publika bi svakako bila sretnija da je preciznost u napadu bila veća, borbenost u obrani jača, a vratarkama dan bolji.

Pobjedom su rukometašice Vardara i matematički osigurale nastavak natjecanja u elitnom društvu, dok Podravci predstoji još malo neizvjesnosti. Naime, treće mjesto koje vodi u Kup kupova, još nije sigurno, a bod koji nedostaje za mir Podravci će teško biti osigurati za tjedan dana, kad ugošćuje Larvik. Odlučivat će stoga zadnja utakmica, u Španjolskoj protiv Bera Bere, no situaciju olakšava činjenica da se tamo može i izgubiti, s do –10…