Novi Zagreb Euroligu otvorio porazom na teškom gostovanju u Pragu

Branimir Korać • srijeda, 06.11.2013.

Košarkašice Novog Zagreba prvu euroligašku utakmicu u novoj sezoni odigrale su na gostovanju kod iznimno jake ekipe USK Praga. Pražanke su potvrdile status favorita i slavile su sa 57:52...

USK Prag baš i nije bio najidealniji izbor za otvaranje euroligaškog natjecanja, međutim Lupice nemaju razloga za nezadovoljstvo. Protiv jake ekipe odigrale su vrlo dobro i ravnopravno te su poražene s malih 57:52.

Domaće igračice su bile za nijansu bolje, vrlo rano su stigle do prednosti i tu su prednost uspješno održavale u nastavku susreta.

Odvajanje je započelo nakon početnih par minuta kada je Prag pobjegao na 15:7 i na kraju prve četvrtine imao je dvoznamenkastu prednost 25:15.

U 12. minuti tricom Jelene Dubljević Prag je otišao na najviših 31:17, no nisu se igračice hrvatskog predstavnika predavale. U posljednjoj minuti prvog dijela tricom Milice Dabović i ubačajem Ive Ciglar Novi Zagreb je otišao na poluvrijeme s prihvatljivijim zaostatkom 37:31.

Početkom drugog dijela domaće igračice nisu dozvolile gošćama da se još više približe, održavale su prednost i na kraju su upisale očekivanu pobjedu 57:52.

Kia Vaughn predvodila je Prag s 15 poena (7/12), a Jelena Dubljević je dodala 13 poena (6/11) i sedam skokova. Kod Novog Zagreba uvjerljivo najbolja bila je Luca Ivanković s 21 poenom (9/12) i deset skokova.